Ana Sayfa Haberler SYS, VENOM LR’yi ABD’de İlk Kez Tanıttı

SYS, VENOM LR’yi ABD’de İlk Kez Tanıttı

Samsun Yurt Savunma (SYS), Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen AUSA 2023’te , iştiraklerinden AEI Systems’ın ürettiği VENOM LR’yi ilk kez görücüye çıkardı. SYS Genel Müdürü Cahit Utku Aral, “Orta kalibre top alanında dünyada 3 üreticiden biri olarak geliştirdiğimiz 30x113mm VENOM LR ile Polonya ve İngiltere’nin ardından şimdi de ABD pazarında yerimizi aldık.” dedi. 9-11 Ekim tarihlerinde başkent Washington’da gerçekleştirilen fuarda, SYS, VENOM LR’nin yanı sıra, CANiK’in ağır makineli silah ailesinin en hızlı ve en yeni üyesi CANiK M3 ve UNIROBOTICS tarafından geliştirilen milli uzaktan komutalı stabilize silah kulesi (UKSS) ailesini tanıttı.

AUSA 2023’te, UNIROBOTICS’in geliştirdiği ve 30mm VENOM LR top sistemlerinin de entegre edildiği TRAKON kulesi SYS standında yer aldı. Yüksek teknolojili, inovatif ve rekabetçi silah kulesi entegrasyonu çözümlerine odaklanan UNIROBOTICS, TRAKON ile yeni nesil savunma sistemlerinde önemli bir gücün temsilciliğini üstleniyor. En son Türkiye’nin Açık Deniz Karakol Gemilerine entegre edilen kulelerin 30x113mm versiyonu ile çok çeşitli mühimmatı atma özelliği ve düşük geri tepmesi sayesinde 4×4 kara araçlarından küçük botlara kadar farklı tipte platforma uzaktan kumandalı ya da operatör kumandalı mesnetler ile entegre edilebiliyor.

SYS Genel Müdürü Cahit Utku Aral

İhracata Yönelik Görüşmeler Yapıldı

SYS Genel Müdürü Aral, fuara ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Kuruluşumuzun 25’inci yılında global büyüme yolculuğumuza hız kesmeden devam ediyoruz. Çeyrek asrı geride bırakırken Türkiye, ABD ve Birleşik Krallık’taki üç ana üretim tesisimizle dünyadaki konumumuzu güçlendirmeyi sürdürüyoruz. İngiltere’deki DSEI 2023’te ön görüşmesini gerçekleştirdiğimiz pek çok iş birliği anlaşmasını, burada nihayetlendirmeyi planlıyoruz.  Üretiminin yüzde 95’ini 70 ülkeye ihraç eden CANiK olarak, en büyük pazarlarımızdan biri olan ABD’de faaliyet alanımızı ve satışlarımızı arttırmaya yönelik çalışmalarımıza devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.