Ana Sayfa Haberler SYS, Yüksek Teknolojili Ürünleriyle IDEF’e Hazır

SYS, Yüksek Teknolojili Ürünleriyle IDEF’e Hazır

Samsun Yurt Savunma’nın (SYS) global markaları CANiK, AEI Systems ve UNIROBOTICS, dünyanın en prestijli savunma ve havacılık sanayisi fuarlarından IDEF 2023’te, ağır makinalı tüfek ailesinin en yeni üyesi M3, orta kalibre toplarda alanında dünyanın en iddialı ürünlerin başında gelen VENOM LR ve TRAKON uzaktan komutalı stabilize silah kulesi (UKSS) ailesini tanıtacak.

SYS Genel Müdürü C. Utku Aral, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına yakışır bir hamle gerçekleştirerek, dünyada ses getirecek bir etkinliğe imza atacağız.” dedi. SYS, IDEF’te Cumhuriyetin 100’üncü yılına yakışır bir şova imza atmaya hazırlanıyor. Orta kalibre toplarda alanında dünyanın en iddialı ürünlerinden VENOM LR ve ağır makinalı tüfek ailesinin en yeni üyesi M3’ün yanı sıra SYS iştiraklerinden UNIROBOTICS’in geliştirdiği TRAKON UKSS ailesi de IDEF’te ilk kez sergilenecek ürünler arasında yerini alıyor.

SYS’nin Gözdeleri Stantta Olacak

İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 25-28 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek IDEF 2023’te SYS tarafından üretilen 12,7 mm uçaksavarı olan CANiK M2 QCB’nin gelişmiş yeni versiyonu CANiK M3 ilk defa görücüye çıkaracak. Geçtiğimiz aylarda SYS bünyesine katılan AEI Systems’in en iddialı ürünü VENOM LR de ilk kez IDEF’te tanıtılacak. SYS standında ayrıca, UNIROBOTICS’in geliştirdiği milli teknoloji hamlesi ürünlerinin tamamı da yer alacak.

SYS Genel Müdürü Aral, “2023 yılında, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına yakışır bir hamle gerçekleştirmeyi planlıyoruz. UNIROBOTICS tarafından geliştirilen ve en iddialı ürünlerimiz arasında yer alan TRAKON UKSS ailesi de bizim en fazla heyecan duyduğumuz projelerden biri oldu. HAVELSAN ile yaptığımız sözleşmeye istinaden Açık Deniz Karakol gemilerinde kullanılacak ve 12,7 mm ağır makinalı tüfek ile donatılacak TRAKON TARGAN’ı ve TRAKON ailesinin diğer üyelerini fuarda sergileyeceğiz.” diye konuştu.

TRAKON Ailesi IDEF’te

Aral, yüksek teknolojili hafif yapısı ile 30×113 mm topun ateş gücünü bir araya getiren TRAKON’un yanı sıra aktif stabilizeli silah mesneti, TRAKON CREW ve ultra hafif TRAKON LITE’ın da sergileyecekleri ürünler arasında olacağını belirtti. SYS, 3 yıllık AR-GE ve kalifikasyon süreçlerinin ardından üretilen 4 özel uzaktan kumandalı silah kulesi ve akıllı mesnetten oluşan ürün yelpazesi ile tüm dost ve müttefik ülkelerin gözdesi olmayı hedefliyor. SYS, IDEF’23 kapsamında Hol 4’te 413A ve 413B nolu stantta ürünlerini sergileyecek. Stantta CANiK, AEI Systems, UNIROBOTICS ve MECANiK ürünlerinin yanında CANiK ACADEMY ekibinin eğitim verdiği büyük bir poligon da yer alacak.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.