Ana Sayfa Haberler SYS’den CANiK ACADEMY Markasıyla Singapur’a Eğitim Hizmeti İhracatı

SYS’den CANiK ACADEMY Markasıyla Singapur’a Eğitim Hizmeti İhracatı

Samsun Yurt Savunma (SYS), ateşli silahların ve aksesuarların güvenli, bilinçli ve etkin kullanımını sağlamak amacıyla hayata geçirdiği CANiK ACADEMY markasıyla yurt dışında eğitim hizmetleri vermeye devam ediyor. CANiK ACADEMY’nin son durağı, CANiK marka tabancaların resmi kurumlar tarafından da kullanıldığı Singapur oldu. Bu kapsamda CANiK ACADEMY, 18-21 Nisan tarihleri arasında, Singapur İçişleri Bakanlığı personeline taktik atış ve bakım eğitimi verdi. Yoğun eğitim programını başarıyla tamamlayan 60 katılımcı, sertifika lamaya hak kazandı.

SYS Genel Müdürü C. Utku Aral, konuyla ilgili olarak şu değerlendirmelerde bulundu: “Türkiye’nin kendi alanında ilk ve öncü eğitim akademisi olan CANiK ACADEMY ile ülkemizin savunma sanayisindeki güçlü üretim ve ihracat faaliyetlerine yeni bir boyut kazandırıyoruz. Yurt dışı satışını gerçekleştirdiğimiz ürünlerin bilinçli ve güvenli kullanımına yönelik hayata geçirdiğimiz CANiK ACADEMY bünyesindeki eğitmen kadrosu ile birlikte Somali, Brezilya ve Filipinler’in ardından Singapur’a giderek başarılı bir eğitim programını daha tamamlamış oldu. Singapur, kişi başı gelir seviyesinin çok yüksek olduğu, yıllık 12 milyar doların üzerinde savunma harcaması bulunan bir ülke. Singapur’un, nüfusu az olmasına rağmen komşuları Endonezya ve Malezya gibi büyük ve kalabalık ülkelerin toplam savunma harcamalarından çok daha fazla savunma harcaması yaptığı biliniyor.  Bununla birlikte ithalat konusunda ise çok seçiciler. Bu ülkenin envanterine girmek gerçekten çok güç. Biz de CANiK olarak ülkemizden bu ülkeye yapılan ender savunma ihracatlarından birini gerçekleştirerek Singapur’un seçkin kurumlarının envanterine girmeyi başardık. Dünyada bu alanda ve bu kapsamda eğitim veren çok az sayıda kurum bulunmaktadır. Bunun için öncelikle savunma sanayinde global çevrelerde tanınmış bir marka olmanız gerekmektedir. CANiK ACADEMY markamız ile ülkemizin savunma sanayindeki gücünü temsil ederken, savunma alanında verilen eğitimlere dünya çapında bir standart kazandırmayı hedefliyoruz.”

CANiK ACADEMY, taktik atıcılık, sportif atıcılık, bakım ve tıbbi müdahale konusunda verdiği eğitimlerin yanında, medya danışmanlığı konusunda da hizmetler sunuyor. Yurt içindeki çeşitli devlet kurumlarına verdiği eğitimleri tamamlayan CANiK ACADEMY, yurt dışında da Filipinler, Brezilya, Somali ve Singapur gibi birçok ülkedeki kullanıcılara eğitimler veriyor. CANiK ACADEMY bünyesinde görev alan eğitmenler, 15 seneden fazla saha deneyimi olan emekli askerler ve kolluk kuvvetleri personeli ile sportif atıcılık branşlarında uluslararası müsabakalarda dereceleri olan milli sporculardan oluşuyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.