Ana Sayfa Haberler SYS’den Cumhuriyetin 100. Yılına Özel Seri

SYS’den Cumhuriyetin 100. Yılına Özel Seri

Samsun Yurt Savunma’nın (SYS) amiral gemisi CANiK, Cumhuriyet’in 100. Yılı için TP9 Elite Combat 1923’ü tasarladı. Yalnızca 1923 adet üretilen tabancanın gövdesi ve kutusunda Türk Bayrağını temsilen kırmızı ve beyaz renkler, Atatürk’ün silüeti ve Gençliğe Hitabesi kullanıldı. SYS Genel Müdürü Cahit Utku Aral, “Cumhuriyetimize saygı duruşu olarak gördüğümüz çok değerli bir koleksiyonu ülkemize armağan ettiğimiz için mutluyuz. 1923 adet üretilen TP9 Elite Combat 1923 ile Cumhuriyet sevdalısı bir şirket olarak mirasımızı gelecek nesillere aktarmayı sürdüreceğimizi bir kez daha vurguluyoruz.” dedi.

Başarılarımız Global Alanda Sürüyor

SYS’nin CANiK markasıyla ürettiği TP9 Elite Combat 1923, genç ve modern cumhuriyet döneminin 100’üncü yılına saygı duruşunu temsil ediyor. SYS Genel Müdürü Cahit Utku Aral, Türkiye’nin savunma sanayisindeki başarılarını global alanda da sürdürdüğünü belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün Türkiye, Amerika ve İngiltere’deki tesislerimizde, dünyadaki en büyüklerden biri olarak orta kalibre top ve silah sistemlerimizin ihracatını gerçekleştiriyoruz. Cumhuriyetimizin 100 yıllık yolculuğunda sürdürülen mücadeleler ve elde edilen başarılar, bizim bugünlere ulaşmamızın temelini oluşturuyor.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.