Ana Sayfa Haberler SYS’nin Aksesuar Markası MECANİK’in İlk Mikro Refleks Nişangahları Teslim Edildi

SYS’nin Aksesuar Markası MECANİK’in İlk Mikro Refleks Nişangahları Teslim Edildi

Samsun Yurt Savunma’nın (SYS) ve ASELSAN Hassas Optik iş birliğinde geliştirilen, MECANİK marka MO 1 METE tabanca refleks nişangahlarının ilk 50 adetlik teslimatı, 22 Ağustos’ta, Sivas’ta, Aselsan Hassas Optik tesislerinde gerçekleştirilen bir törenle yapıldı. MO 1 METE’nin ortaya çıkış sürecinde, ürünün konsept tasarımı ve kalifikasyonunu SYS, opto-mekanik tasarım ve üretimini ise ASELSAN Hassas Optik üstlendi. Seri üretimi tamamlanan optik nişangahlar, bu ürünleri kendisine ait MECANİK markası altında satışa sunacak olan SYS’ye teslim edildi.

Törende, MECANİK markası altında üretilen MO 1 tabanca refleks nişangahların tanıtımı da yapıldı. SYS Genel Müdürü C. Utku Aral’ın ve pek çok sektör firmasından temsilcinin katıldığı törende; Sivas Valisi Salih Ayhan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, ASELSAN Hassas Optik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Yıldırım ve Aselsan Hassas Optik Genel Müdürü Murat Şahin, birer konuşma yaptı.

MO 1 METE ve MO 1’in yurt içindeki bu ilk lansmanının ardından, SYS, yurt içi ve yurt dışında lansman faaliyetlerine devam etmeyi planlıyor. Klik ayarlı olan MO 1 METE, farklı model tabancalarla uyumlu bir şekilde sıfırlanabiliyor. Özgün Yerli Tabanca Geliştirme Projesi kapsamında, SYS tarafından geliştirilen ve envantere girmiş olan CANİK TP9 METE başta olmak üzere, mikro optik nişangah takılmaya hazır tüm tabanca modelleri ile uyumlu olan MO 1 METE’nin atış hassasiyeti değeri ise 2 MoA (minute of angle / açı dakikası). MO 1 METE, hiçbir ilave ara yüz gerekmeksizin, tabancalara monte edilebiliyor. SYS yetkilileri tarafından, ürünün bu özelliği ile dünyada bir ilk olduğu ifade ediliyor. Ayrıca, 2 MoA atış hassasiyeti değerine sahip, dünyadaki en küçük ve en hafif mikro optik nişangah olduğu belirtiliyor.

SYS, MECANİK markasını, dünyadaki farklı marka ve modeldeki ateşli silahlar için yüksek teknolojili ve fonksiyonel tasarıma sahip aksesuarların tasarım, geliştirme ve satış faaliyetlerine yönelik olarak yarattı. MECANİK markası altında, optik nişangahların yanı sıra;

  • Taktik fenerler,
  • Balistik koruyucu ürünler,
  • Tekstil ürünleri ve
  • Taktik bıçaklar

gibi ürünlerin de satışı yapılacak.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.