Ana Sayfa Haberler SYS’nin, Filipinler’e CANİK Tabancası Teslimatı Devam Ediyor

SYS’nin, Filipinler’e CANİK Tabancası Teslimatı Devam Ediyor

Samsun Yurt Savunma (SYS), Filipinler Polis Teşkilatı (PNP) için ürettiği CANİK tabancalarının sevkiyatlarına devam ediyor. SYS’nin, 4 Eylül’de yaptığı duyuruya göre, en son yapılan sevkiyattaki tabancalar için balistik testler tamamlandı ve kesin kabul işlemleri yapıldı.

Güneydoğu Asya’da birçok ülkenin envanterinde yer alan CANİK tabancalarının Filipinler yolculuğu 2018’de başladı. SYS, PNP’nin 2018 yılı başlarında açtığı 10.000 adetlik tabanca ihalesini kazandı ve teslimatı tamamladı. Bu teslimatın ardından ülkeye verilen güven ve CANİK tabancalarının performansı, yeni bir ihalenin daha kapısını açtı. Şirket, yine PNP tarafından açılan 26.000 adetlik başka bir ihaleyi de kazandı. SYS, bu ihale kapsamındaki teslimatlarını 2019 yılının başından bu yana sürdürüyor. Son gelişme ise şirketin yeni sevkiyatındaki tabancaların balistik testleri tamamlanması ve kesin kabul işlemlerinin yapılması oldu. Filipinler’de bir lojistik destek altyapısı kuran SYS ayrıca Filipinler Silahlı Kuvvetlerinin açtığı ihalede de yarışıyor.

 

 933 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.