Ana Sayfa Manşet T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR’in SAHA EXPO 2022 Mesajı

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR’in SAHA EXPO 2022 Mesajı

Yerli ve milli savunma sanayii hedeflerimiz doğrultusunda, Savunma Sanayii Başkanlığımız koordinasyonunda, ekosistemimizin tüm paydaşlarıyla beraber çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Tam bağımsız bir savunma sanayii için hep birlikte hareket etmek gerektiğinin bilincindeyiz. Tasarımdan üretime hep birlikte, ortak paydamız olan ülkemizin çıkarları adına, birbirlerinin eksiklerini tamamlayan paydaşlar olarak çalışmalıyız.

Bu çalışmalarımız içinde de kümelenmelerimiz önemli bir yer tutmaktadır. Kümelenmeler, ihtiyaç makamları ve ana yüklenicilerin tasarım, üretim ve mühendislik ihtiyaçlarını yerli olarak karşılayabilmek için oluşturulmuş yapılardır. Kümelenmeler, ihtiyaç makamları ve ana yüklenicilerle arayüz olma görevini üstlenmiş olup, tüm paydaşlar arasında iletişimi ve iş birliklerini geliştirmek suretiyle milli ve yerli üretime çok önemli katkı sunmaktadırlar.

Ülkemizde olmayan üretim yeteneklerini ülkemize kazandırma, üniversitelerimizle sanayimizin senkronize çalışmasını sağlama, yurt dışı pazar arayışına kolektif destek verme gibi amaçlarla kurulan ve Avrupa’nın en büyük sanayi kümesi olan SAHA İstanbul Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi, savunma sanayiimize çok büyük katma değer sağlamaktadır.

SAHA İstanbul tarafından düzenlenen SAHA EXPO’yu; savunma, denizcilik, havacılık ve uzay sanayine yönelik üretim yapan ana platform üreticilerinin, tedarikçilerin ve bu sektörlerde tedarikçi olarak yer almak isteyen firmaların bir araya geldiği, önemli bir platform olarak değerlendiriyoruz.

Türkiye’nin yerli üretim potansiyelindeki artışın ve bağımsız üretim gücünün sergilendiği uluslararası bir platform olma başarısı gösteren SAHA EXPO’nun, önemli ulusal ve uluslararası iş birliklerine zemin hazırlayacağına inanıyorum.

SAHA EXPO 2022’nin, sektörümüze ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.