Ana Sayfa Manşet T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in SEDEC 2020 Mesajı: “SEDEC, Tedarik Zinciri Odaklı İş Birliği ve İş Fırsatları Yakalamak Açısından Önemli Bir Platform”

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in SEDEC 2020 Mesajı: “SEDEC, Tedarik Zinciri Odaklı İş Birliği ve İş Fırsatları Yakalamak Açısından Önemli Bir Platform”

Milli ve yerli savunma ve güvenlik ekipmanlarımızı üretmek için Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı olarak elimizden gelenin en iyisini hayata geçirme yönünde, var gücümüzle çalışmaktayız. Bu alanda her türlü desteği firmalarımıza vermek için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Konuyla ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla yakın iş birliği içinde çalışıyoruz. Yüksek katma değer üreten KOBİ’lerimizin ve yan sanayimizin geliştirilmesine; projeler kapsamında yerli sanayimizin imkân ve kabiliyetlerinin azami ölçüde kullanılmasına ve sistemlerin kritik bileşenlerinin yerli olmasına büyük önem veriyoruz.

Elbette tüm bunların, sadece bizim çalışmamız ile gerçekleşebilmesi mümkün değil. Ana yüklenici firmalarımızdan alt yüklenicilerimize, KOBİ’lerimizden araştırma merkezleri ve üniversitelerimize kadar büyük bir ailenin bütün üyelerinin gayret ve çalışmalarıyla bu faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Ana yüklenici konumundaki firmalarımız da sağlam ve güvenilir bir tedarik zinciri geliştirmek üzere çalışmalar yürütüyorlar. SEDEC, bu anlamda, tedarik zinciri odaklı iş birliği ve iş fırsatları yakalamak açısından önemli bir platform. Organizasyona katılanlar, birebir iş görüşmeleri sayesinde, tedarikçiler ve ekipman üreticileri ile buluşarak sivil ve askeri alanda uzmanlaştıkları kabiliyetlerini sunma fırsatı yakalıyorlar. Bu sayede, ülkedeki iş ve yatırım fırsatlarının ortaya çıkarılması için fırsat doğuyor.

Anayurt Güvenliği, Sınır Güvenliği, İç Güvenlik ve Savunma Sistemleri konularında sektörün paydaşlarını bir araya getiren SEDEC, bu yıl, pandemi sebebiyle dijital ortamdan da katılımcılarını bir araya getirecek. SEDEC 2020’nin, ülkemiz savunma sanayii için faydalı ve başarılı bir organizasyon olacağına inanıyor, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.

Prof. Dr. İsmail Demir

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.