Ana Sayfa Özel DosyalarIDEF 2021 T-Kalıp’tan Kara ve Hava Araçların Yönelik Dayanıklı Koltuklar

T-Kalıp’tan Kara ve Hava Araçların Yönelik Dayanıklı Koltuklar

Kara araçları için Mayına Dirençli Koltuklar, hava araçları için de Çarpışmaya Dayanıklı Koltuklar tasarlayıp üreten T-Kalıp, fuarda, ürün ailesine eklediği yeni ürünleri sergiledi.

Bunlardan ilki, Mayına Dirençli Koltuk ürün ailesine yeni katılan “Kompakt Serisi” oldu. Araç içi duvarlara yandan bağlanacak şekilde tasarlanan bu koltuklar, özellikle kısıtlı iç hacme sahip sürücü ve komutan bölümleri için tasarlandı. Askeri araçlarda, bazen aracın tasarımı gereği, sürücü koltuğunun arkasında, koltuğunun bağlanacağı bir duvar bulunmayabiliyor. Bazı araçlarda, komutan koltukları için de aynı durum geçerli oluyor. Diğer yandan, araç altında patlayan mayınların şoklarından etkilenmemesi için de koltukların, araç tabanına değil de araç duvarların bağlanması gerekiyor. Bu tabloda, T-Kalıp’ın Kompakt Serisi Mayına Dirençli Koltukları, aracın mevcut tasarımında değişiklik yapılmasını gerektirmeksizin araca entegre edilebiliyor. Koltuklar, ayarlama yapılmaksızın, farklı ağırlıktaki personel tarafından kullanılabiliyor. T-Kalıp, bu koltukları, MIL-STD-1742G ve STANAG 4569 / AEP-55 standartlarına uygun olarak üretiyor.

GÖKBEY helikopteri için geliştirilen Zırhlı Pilot Koltuğu.

T-Kalıp ayrıca, GÖKBEY ve T-70 helikopterleri için geliştirdiği koltukları da ilk kez sergiledi. Bunlar; GÖKBEY helikopteri için geliştirdiği Zırhlı Pilot Koltuğu ve hem GÖKBEY hem de T-70 helikopterleri için geliştirdiği Asker Koltukları oldu. Firma, Zırhlı Pilot Koltuğu için kritik tasarım gözden geçirme sürecini tamamladı ve ürünün prototipini üretti. Fuarda da bu prototipin bir kopyası sergilendi. Yakın zamanda kalifikasyon testlerine başlamaya hazırlanan firma, bu ürünün zırhlı kapsülünü, yekpare olarak üretiyor. T-Kalıp, Asker Koltuklarını ise hem yolcu konumundaki askerler tarafından hem de kapı makineli tüfek nişancıları tarafından kullanılabilecek şekilde üretiyor. Makineli tüfek nişancıları için üretilen koltuklarda, ilave bir emniyet kordonu daha bulunuyor. Firma, Asker Koltuklarının da testlerini tamamlamak üzere.

GÖKBEY ve T-70 helikopterlerinin yolcu kabininde taşınacak askerler için geliştirilen Çarpışmaya Dayanıklı Asker Koltukları.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.