Ana Sayfa Haberler T129 Atak Helikopter İhracatında Yeni Hedef Filipinler

T129 Atak Helikopter İhracatında Yeni Hedef Filipinler

Filipinler’deki Villamore Hava Üssü, önemli bir iş birliğinin başlangıcına ev sahipliği yaptı.

Savunma Sanayii Başkanlığının sosyal medya hesabından verilen bilgiye göre, Türkiye ile Filipinler Cumhuriyeti arasında Savunma Sanayisi İş Birliği Mutabakat Muhtırası imzalandı.

Muhtıraya Türkiye adına Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Filipinler adına ise Savunma Bakanlığı Genel Sekreteri Delfin Lorenzana imza koydu.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Kurumsal Pazarlama ve İletişim Başkanı Tamer Özmen’in de katıldığı törende atılan imzalar, iki ülke arasında savunma sanayisi alanındaki kapsamlı iş birliği ve ürün satışlarının önünü açacak.

İmzalanan muhtıra ile T129 Atak Taarruz, Taktik Keşif helikopterinin Pakistan’dan sonra bu ülkeye de ihracına yönelik önemli bir adım atılmış oldu.

Filipinler’e ihracı hedeflenen diğer ürünler arasında savaş gemileri, ani müdahale botları ve insansız hava araçları da var.

 

 1,139 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.