Ana Sayfa Haberler Taner Düvenci, Açık Grubu’nun, Savunma ve Havacılıktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Oldu

Taner Düvenci, Açık Grubu’nun, Savunma ve Havacılıktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Oldu

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

Türk savunma ve havacılık sektörüne yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren Açık Grubu’nun, Savunma ve Havacılıktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği görevine, 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olmak üzere, Taner Düvenci getirildi.

Açık Grubu’nun, savunma ve havacılık alanında faaliyet gösteren firmaları arasında; CES İleri Kompozit ve Savunma Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş. (CES İleri Kompozit) ve sayTEC Siber Savunma Teknolojileri A.Ş. (sayTEC) bulunuyor. Bu firmalardan CES İleri Kompozit, sivil ve askeri hava araçları ile kara araçları için, aralarında zırh plakaları da bulunan çeşitli kompozit malzemeler geliştiren ve üreten bir firma olarak öne çıkıyor. Firma ayrıca, yerli ve milli imkânlarla, kurşun geçirmez miğfer ve yelekler, göğüs plakaları ve balistik kalkanlar gibi kişisel koruma ekipmanları üreterek, Türkiye’nin bu alanda dışa bağımlığını azaltmayı hedefliyor. sayTEC ise siber güvenlik ve veri güvenliği alanlarında, patentli çözümler geliştiren bir Ar-Ge firması.

Türk Silahlı Kuvvetlerinden, 2014 yılında, tümgeneral rütbesindeyken emekliye ayrılan Taner Düvenci, Açık Grubu’ndaki görevine başlamadan önce, HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve HAVELSAN’a ait, ABD’de konuşlu Quantum3D şirketinin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştu.

 3,853 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.