Ana Sayfa Tanıtıcı Makaleler Tanıtıcı Makale: Askeri Standartlarda Taşıma Sandığı Çözümü – Koraltay Taşıma Sandıkları

Tanıtıcı Makale: Askeri Standartlarda Taşıma Sandığı Çözümü – Koraltay Taşıma Sandıkları

Türkiye’de taşıma sandığı ve teknik paketleme çözümlerini ilk olarak mühendislik birikimiyle yaygınlaştıran ve bu alanda 20 yıllık tecrübeye sahip bir firma olan Makel, tamamen yerli malı olan yeni nesil Koraltay taşıma sandıklarını, Türk savunma sanayisine ve dünya savunma ve güvenlik sektörüne sunmaktan gurur duyuyor.

Özgün kübik istifleme desenleri ile kolayca ayırt edilen Koraltay sandıkları, bu özellikleri ile hem aynı hem de farklı boyutlardaki sandıkların; üst üste, düz ya da çapraz olarak kilitlenmesini ve yerlerinden oynamadan taşınmalarını sağlar.

Çantaya monteli ergonomik tasarımlı kulplar, eldivensiz dahi kolayca tutulabilir. Taşıma kulpları, çarpmalara karşı tedbir olarak, sandık yüzeyine çıkıntı yapmayacak şekilde yerleştirilmiştir. Transpalet ve forkliftle taşıma imkânı sağlayan yekpare sandık modelleri de mevcuttur. Koraltay sandıklarının bütün bu özelliklerine ek olarak; basınç vanası, nem göstergesi ve kolay taşıma için sandığın kısa kenarlarının tabanında köşe tekerleri eklenmesi gibi ilave özellikler de opsiyonel olarak önerilmektedir.

Polimer malzemelerden yekpare olarak üretilen Koraltay taşıma sandıkları, sağlam yapısıyla en ağır koşullarda kullanıma uygundur. Su geçirmez silikon contalı, paslanmaz kilitli ve kulplu sandıklar; nem, tuz, kum ve toza karşı dayanıklı olmanın yanı sıra dünyanın her yerinde, yüksek irtifalarda ve en zorlu iklim koşullarında mükemmel performans gösterir. MIL-STD-810G‘de tarif edilen çevresel standartlara uyumlu olarak üretilen Koraltay taşıma sandıkları; dayanıklı, su ve toz geçirmeyen sandık ihtiyacı olan bütün müşteriler için uzun ömürlü bir çözümdür.

Koraltay sandıklarında, taşınan veya korunan malzemeye uygun olarak farklı teknik özellikteki sünger tiplerinden iç destek tasarımı yapılabilmekte; hatta amortisörlü ve metal çerçeve korumalı modeller üretilebilmektedir. Koraltay sandıkları, karmaşık iç sünger tasarımlarını kolayca gerçekleştirebilecek CAD/CAM kontrollü kesim makinaları ve su jeti dâhil olmak üzere, gereken bütün yazılım ve donanıma sahip tesislerde üretilmektedir.

Türkiye’ye taşıma sandığı çözümlerini ilk olarak getiren ve bu alanda 20 yıllık tecrübeye sahip %100 yerli bir üretici olan Makel bünyesinde geliştirilen Koraltay sandıkları, arkasında yer alan uzman tasarımcı ve mühendisler, yetkin üretim kadrosu ve satış sonrası servis birimi ile kullanıcısına, her yönüyle tam bir çözüm sunmaktadır.
Tanıtıcı makalenin, dergimizde yayımlanan haline ulaşmak için:

https://www.savunmahaber.com/wp-content/uploads/2017/07/178_179_144-idef2017-MAKEL-tr.pdf

 2,630 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.