Ana Sayfa Haberler Tanklar Artık TANOK Güdümlü Füzesi ile Vuracak

Tanklar Artık TANOK Güdümlü Füzesi ile Vuracak

Roketsan, füze ve güdüm teknolojilerindeki bilgi ve tecrübesini, TANOK ile tank mühimmatına taşıyor. İlk defa IDEF 2019’da sergilenen 120 mm Lazer Güdümlü Füze TANOK, tanklar ve diğer yüksek kalibre namlulu silahlarda kullanılan geleneksel topçu mühimmatlarına alternatif olacak, yenilikçi bir seçenek olarak geliştirildi.

 

Türk Silahlı Kuvvetlerinin lazer güdümlü tanksavar topçu mühimmatı ihtiyacının karşılanması amacıyla tasarlanan TANOK, düşük ağırlığı ve kullanıcıya zarar vermeyen fırlatma motoru sayesinde portatif olarak kullanılabilme veya kara araçlarından atılabilme kabiliyetine sahip.

Modern muharebe sahasının ihtiyaçlarına; yüksek etkinlik, hassasiyet ve maliyet etkin bir çözüm sunmak üzere geliştirilen TANOK, mevcut tanklar tarafından kullanılmaya uygun bir mühimmat. Yarı aktif lazer güdüm özelliği ile sadece duran hedeflere değil hareketli hedeflere karşı da yüksek vuruş performansı sergileyen füze, direkt ve üstten vuruş modları ile farklı menzillerdeki hedeflere karşı etkili olabiliyor. Tandem zırh delici harp başlığına sahip olan TANOK füzesi, modern savaş alanındaki tüm zırhlı tehditlere ve koruganlara karşı etkin bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Roketsan; TANOK’un, şirketin dünyanın önde gelen füze üreticileri arasındaki konumunu daha da güçlendirdiğini belirtti: “TANOK, Roketsan’ın çözüm çeşitliliğinin en son örneklerinden biri oldu. Kuşkusuz, diğer ürünlerimizden elde ettiğimiz teknoloji ve tecrübe, TANOK gibi bir çözümü ortaya koymamızı sağlıyor. Son derece etkin bir füze ve muharebe sahasında fark yaratacak bir mühimmat olan TANOK’un, önümüzdeki dönemde, en çok talep gören ürünlerimizden biri olacağını düşünüyorum.”

*LAB: Lazer Arayıcı Başlık

 2,373 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.