Ana Sayfa Advertorial TARGET Grubu, 45. Yıl! Varlığımız Farkımız

TARGET Grubu, 45. Yıl! Varlığımız Farkımız

TARGET Atış Eğitim Sistemleri A.Ş., her çap ateşli ve havalı silah poligonlarının tasarım ve üretiminde, uzmanlaşmış personeli ile ağırlıklı olarak 2008 yılından bu yana, yurt içi ve yurt dışında faaliyet gösteriyor. Bu kapsamda, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) kullandığı modern tank atış sahasını; 36 tank ve 36 piyade sabit hedefi ve 400 metrede 60 km/saat hıza ulaşabilen hareketli tank hedef sistemleri ile 13 yıl önce teslim etti. TARGET Atış Eğitim Sistemleri A.Ş., sağladığı bakım ve onarım hizmetleri ile söz konusu poligonu, günümüze kadar sorunsuz olarak faal tutmaya devam etti ve bu desteğini halen sürdürüyor.

Türkiye’ye modern ve gelişmiş teknolojileri sunmak amacıyla 1975’ten beri faaliyet gösteren TARGET Grubu bünyesindeki TARGET Atış Eğitim Sistemleri A.Ş., son 13 yılda gerçekleştirdiği özenli çalışmaları ile TSK’nın yanı sıra Azerbaycan, Türkmenistan ve Katar Silahlı Kuvvetleri’ne de kapalı ve açık atış poligonlarının kurulumunu yaptı. Bu poligonların bakım ve onarım işlerini de aynı şekilde özenle sürdürüyor.

Açık atış alanı.

Çeşitli zamanlarda, bazı ülkelerin ihracat kısıtlamaları nedeniyle, poligon sistemleri ile ilgili bazı ihtiyaçlar, savunma sanayisi tarafından karşılanamıyor. TARGET Atış Eğitim Sistemleri A.Ş., bu tür durumlarda da çözüm sağlayabilmek için, yarım asra yaklaşan grup tecrübesini, Avrupa standartlarında çalışan DESİ Alarm ve Güvenlik Sistemleri San. Tic. A.Ş. ile birleştirerek çalışmaya başladı ve yerli ve milli hedef sistemlerinin üretimini sağladı.

Misyonumuz, tesis etmek ve idame edebilmektir.

Ayrıca, Türkiye, Azerbaycan, Türkmenistan ve Katar’da inşa ettiğimiz tesislerde, üst seviyede güvenlik esas olduğu için, özellikle kapalı atış poligonlarında, başta Emniyet Genel Müdürlüğü İnşaat Emlak Dairesi Başkanlığının şartnamelerine ve diğer yönetmeliklere bağlı olarak çalışıyoruz.

Buna ek olarak, Hedef Sistemleri ve Vuruş Iska Tespit Çözümleri, kullanıcının atış eğitimindeki yönergelerine paralel olarak üretiliyor ve istenilen özelliklerin gerektirdiği yazılım değişiklikleri ve mekanik eklemeler, üretim safhasında yapılıyor.

Piyade hedef atış alanı.

TARGET Atış Eğitim Sistemleri A.Ş., kolluk kuvvetlerine yönelik çözümlerine ek olarak, savunma sanayisi şirketleri ve kurumları için, yerli koruyucu zırh üretimi deneylerinde ve belgeleme faaliyetlerinde kullanabilecekleri, balistik test atış poligonları da sağlıyor.

Geniş Portföy

Firmamız, Türkiye’de üretimini yaptığı atış eğitimi sistemleri için, Lazerli Nişancılık ve Atış Eğitim Sistemlerini de tesis ediyor. Ayrıca atış sonuçlarını uzak mesafeden izleme kabiliyeti olan; VITEC – Vuruş ve Iska Tespit Sistemi ve Uzaktan Kumandalı Patlayıcı Sistemleri ve benzeri teknolojiler de portföyümüzde yer alıyor.

Kapalı atış poligonları, kullanıcı ihtiyacına göre, yerli imkânlarla 25 m, 50 m ve 100 m için inşa ediliyor ve alınan güvenlik önlemlerine bağlı olarak, 9 mm tabancadan 12,7 mm makinalı tüfeğe kadar farklı silahlarla kullanılabiliyor.

100 m’lik kapalı atış poligonu.

Kapalı atış poligonlarında, 8 ayrı mesafede durdurulma kabiliyeti olan ve yerli imkânlarla üretilen Tavandan Gider Gelir Hedef Sistemleri ile gerçek atışlı İnteraktif Atış Eğitim Sistemi, Yatar Kalkar ve Döner Hedef Sistemleri ve Hareketli Hedef Sistemleri de tesis edilebiliyor.

Çelik mermi tuzakları kullanılan kapalı atış poligonlarında, eğitim ihtiyacına göre, gerektiğinde yakın ve uzak mesafelerden 15 derece açıya kadar sektirmeden atış yapma imkânı veren, mermi tutucu özellikte kauçuk bloklar da kullanılabiliyor. %100 yerli üretim olan bu kauçuk mermi tutucu bloklar, Meskûn Mahal Eğitim Alanlarında da kullanılıyor.

Yaptığımız tüm çalışmalar, poligon ve atış alanlarının gerektirdiği tüm güvenlik şartları esaslarına uygundur ve TARGET Atış Eğitim Sistemleri A.Ş. güvencesi ile anahtar teslimdir.

Teşekkürler.

Devam!

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.