Ana Sayfa Haberler TCG BURGAZADA (F-513), HAVELSAN’ın Savaş Yönetim Sistemi Entegre Edilen, 13’üncü Platform Oldu

TCG BURGAZADA (F-513), HAVELSAN’ın Savaş Yönetim Sistemi Entegre Edilen, 13’üncü Platform Oldu

HAVELSAN Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (Dz.K.K.lığı)’na geçtiğimiz hafta teslim edilen TCG BURGAZADA (F-513) korvetindeki iş payı ile ilgili olarak, 6 Kasım’da bir bilgilendirmede bulundu.

HAVELSAN, İstanbul Tersanesi Komutanlığı tarafından inşa edilen TCG BURGAZADA’ya da GENESİS Savaş Yönetim Sistemi (SYS)’nin entegre edildiğini ve bu geminin GENESİS SYS’yi kullanan 13’üncü platform olduğunu bildirdi. Bilgilendirmede ayrıca, GENESİS SYS’nin, önümüzdeki yıllarda, Pakistan Deniz Kuvvetleri için inşa edilecek korvetlerde de yer almaya hazırlandığı belirtildi.

Deniz Kuvvetleri Araştırma Merkezi Komutanlığı (ARMERKOM) tarafından geliştirilen ve HAVELSAN tarafından üretilmekte olan GENESİS SYS, ölçeklenebilir olması nedeniyle, küçük deplasmanlı botlardan, Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi (LHD) boyutundaki gemilere kadar, her türlü platforma entegre edilebiliyor. GENESİS SYS’nin türevleri, TCG BURGAZADA’nın yanı sıra, Dz.K.K.lığının diğer ada sınıfı korvetlerinde, Amfibi Çıkarma Gemileri (LST)’nde ve G-Sınıfı fırkateynlerde de hizmet vermeye devam ediyor.

MİLGEM Projesi kapsamında inşa edilen ada sınıfı korvetlerin 3’üncüsü olan TCG BURGAZADA, Dz.K.K.lığına, 4 Kasım’da teslim edilmişti.

 1,959 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.