Ana Sayfa Özel DosyalarIDEF 2021 Sektörün Mobil Kamuflaj Sistemi İhtiyacını TDU Karşılıyor

Sektörün Mobil Kamuflaj Sistemi İhtiyacını TDU Karşılıyor

TDU Savunma Sistemleri (TDU), fuarda, hem kendi standıyla hem de ASELSAN ve Otokar standında sergilenen farklı araçlar üzerindeki Mobil Kamuflaj Sistemi çözümü ile göz önündeydi.

Mobil Kamuflaj Sistemi; tank, zırhlı araç ve silah sistemleri gibi hareket halindeki platformların, keşif ve gözetleme algılayıcıları ile tespit edilmesini engellemeyi amaçlıyor. Sistem, kullanılacağı araca özel olarak üretilen bir “araç elbisesi” olarak tanımlanıyor. Sistemin sağladığı kamuflaj ve koruma ile ilgili teknik ayrıntılar, şöyle sırlanıyor:

  • Görsel Kamuflaj (VIS): 380 nm – 760 nm
  • Yakın Kızılötesi Koruma (NIR): 760 nm – 1.200 nm
  • Termal Koruma (TIR): 3-5 µm ve 8-12 µm
  • Radar Koruma: 2-100 GHz

Araca özel üretilen Mobil Kamuflaj Sistemi’nin renk ve deseni de araziye uygun olarak belirlenebiliyor.

Savunma sanayisinde, teknik tekstil alanında; çağın ilerisinde, yenilikçi ve hızlı çözümler sunmak amacıyla kurulan TDU’nun standında tanıttığı diğer ürünleri arasında; Multispektral Gizleme Ağları, askeri araç ve mühimmat için koruyucu tekstil ürünleri, şişirilebilir sahte hedefler ve şişirilebilir çadır sistemleri de yer aldı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.