Ana Sayfa Manşet TDU, Şişirilebilir Sahte Hedef Ailesine Yeni Eklediği F-16 Uçağını Sergiledi

TDU, Şişirilebilir Sahte Hedef Ailesine Yeni Eklediği F-16 Uçağını Sergiledi

Savunma ve havacılık sanayisi için teknik tekstiller alanında çözümler sunan TDU Savunma Sistemleri (TDU), daha önce ürettiği tank, top, araç, silah sitemleri ve füzelerden oluşan şişirilebilir sahte hedef ailesine yeni eklediği savaş uçağı F-16’yı, SAHA EXPO’da ilk kez sergiledi.

TDU tarafından üretilen şişirilebilir sahte hedefler, savaş alanında düşmanı yanıltmak için taktik örtü ve aldatma vasıtası olarak kullanıldığı gibi, barış zamanında da birliklerin eğitim ve atışlarında kullanılabiliyor. Gerçek savaş koşullarında, tabur görev kuvveti büyüklüğündeki sahte bir birliğin, 45 dakika içinde, herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerde oluşturulması suretiyle dost birliklerin yığınaklanması ve niyeti konusunda düşmanı aldatması mümkün olabiliyor. Firma yetkilileri, bu özelliğiyle sahte hedeflerin muharebe sahasında önemli bir kuvvet çarpanı olduğunu belirtiyor.

Bir pompa vasıtasıyla hızlıca şişirilebilen bu ürünler, ilave şişirmeye ihtiyaç duymadan 4 gün boyunca yapısal bütünlüğünü koruyabiliyor. İstenilen renk ve kamuflaj deseninde imal edilebilen sahte hedefler, kullanıcının talebi halinde gerçeği gibi “termal iz” ve “radar izi” verecek şekilde de üretilebiliyor. Sahte hedefler, altlarında yer alan tekerlekli kaideler sayesinde, şişirildikten sonra, gerektiğinde hareket ettirilebiliyor.

 479 Toplam Görüntüleme,  5 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.