Ana Sayfa IDEF 2021 – Kara Sistemleri Özel Sayısı TDU’dan Yüksek Performanslı Teknik Tekstil Ürünleri

TDU’dan Yüksek Performanslı Teknik Tekstil Ürünleri

Muharebe Sahasındaki En Güçlü Zırhınız, Görünmeden Görmektir

Savunma sanayisinde, teknik tekstil alanında; çağın ilerisinde, yenilikçi ve hızlı çözümler sunmak amacıyla kurulan TDU Savunma Sistemleri, genişleyen ürün yelpazesi ile büyümeye devam ediyor. Sahip olduğu uzman kadro ve üretim altyapısı sayesinde çözgülü örme ve tüm tekstil terbiye ve konfeksiyon işlemlerini bünyesinde gerçekleştiren firma, son kullanıcılara, yüksek performanslı teknik tekstil ürünleri sunuyor.

TDU’nun Multispektral Gizleme Ağları (MS-DOSCAN)

Yerli ve milli kimliklerinden aldıkları güçle ve teknik tekstil sektöründe en çok tercih edilen çözüm ortağı olma vizyonuyla ilerlediklerini belirten TDU Savunma Sistemleri Genel Müdürü Ümit Öztürk; “Gelen talepleri hızlı bir şekilde ve yenilikçi ürünlerle karşılayarak savunma sanayisindeki ihtiyaçlara cevap veriyoruz. Aynı zamanda dünyadaki gelişmeleri takip eden proaktif bir oyuncu olarak sektöre hizmet veriyoruz. Ürünlerimize ait tüm operasyonları kendi bünyemizde gerçekleştiriyoruz. Proaktif olmak; paydaşlarımızın ve çalışma arkadaşlarımızın memnuniyeti; iş güvenliği; çevremize, insana ve yaşama saygılı olmak, en önemli önceliklerimiz arasında yer alıyor.”  dedi.

Şişirilebilir askeri çadır

Geniş Çözüm Kümesi

TDU, son kullanıcılara önemli avantajlar sağlayan bir dizi çözüm sunuyor. Bunların arasında;

  • Zırhlı araç, tank, silah sistemleri ve komuta merkezleri gibi silah sistemleri ve kritik askeri tesislerin, karşı tarafın; optik, yakın kızılötesi, termal ve radar algılayıcıları tarafından tespit edilmesini önleyen ya da güçleştiren Multispektral Gizleme Ağları,
  • Askeri araç ve mühimmat için koruyucu tekstil ürünleri,
  • Şişirilebilir sahte hedefler ve şişirilebilir çadır sistemleri,
  • Yapısal anti-radar kompozit ve diğer benzer ürünler bulunuyor.
Şişirilebilir sahte hedef

Bu ürünler üzerine uzmanlaşmış olan TDU, üretim çalışmalarını, askeri standartlara uygun olarak ve yerli imkânlarla gerçekleştiriyor. Firma, kullanıcıları ile çözüm ve proje ortağı modelleri ile çalışıyor.

Faaliyetlerini, “Muharebe sahasındaki en güçlü zırhınız, görünmeden görmektir” mottosu ile sürdüren TDU’nun güncel ürünlerinden de bahseden Öztürk, “Katma değerli ürünler üreterek ihracatımızı arttırmak;  ithal edilen ürünlerin yerlileştirilmesi ile ülke ekonomisine katkıda bulunmak için çalışıyoruz. Gizleme ağlarımız ile ihracatımız her yıl artış gösteriyor.” dedi.

Sınır gözetleme balonu

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.