Ana Sayfa Haberler TEI, BOTAŞ’ın Gaz Tübinlerinin Bakımı ve Yerlileştirilmesinde Vites Arttırdı

TEI, BOTAŞ’ın Gaz Tübinlerinin Bakımı ve Yerlileştirilmesinde Vites Arttırdı

Türkiye ve bölge ülkeler için enerji arzında stratejik öneme sahip BOTAŞ ile, 12 Mayıs tarihinde, SSB öncülüğünde önemli bir protokol imzalayan TEI, BOTAŞ bünyesinde bulunan gaz türbinli motorların tüm seviye bakımlarını gerçekleştirecek. TEI Eskişehir yerleşkesinde düzenlenen imza törenine; T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, BOTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Burhan Özcan, TEI Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Osman Saim Dinç ve TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut F. Akşit katıldı.

Böylelikle iki firma, BOTAŞ envanterinde bulunan gaz türbinleri için bakım ve onarım faaliyetlerinin yürütülmesi, mühendislik desteği verilmesi, yerlileştirme, yenileştirme ve verimlilik kapsamında yapılacak çalışmaları içeren; 2022 yılındaki mutabakatın kapsamını genişletti. Ayrıca, Türkiye’nin enerji arz güvenliği açısından kritik ve stratejik bir öneme sahip olan boru hatlarında, millî doğal gaz kompresör ve türbin sistemlerinin geliştirilmesi ve temini konuları, TEI sorumluluğuna bırakıldı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.