Ana Sayfa Haberler TEI, Makila 1A1 Motorları için AFGM’ye Hizmet Verecek

TEI, Makila 1A1 Motorları için AFGM’ye Hizmet Verecek

TEI, Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü (AFGM) ile 12 ay sürecek bir iş birliği sözleşmesi imzaladı. SAHA EXPO 2022’nin 2. günü olan 26 Ekim’de imzalanan sözleşme kapsamında TEI; Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde yer alan Cougar helikopterlerine güç veren Makila 1A1 motorlarının bakım, onarım, test faaliyetleri ile kaza-kırım inceleme, yenileme, depo seviyesi bakım, modifikasyon ve yerinde onarım hizmet desteklerinin sağlanması konularında AFGM’ye hizmet verecek.

İmza töreninde konuşan TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut F. Akşit, “TEI olarak AFGM ile uzun yıllardan beri birlikte çalışıyoruz. Makila 1A1 motorlarının bakımını Eskişehir Yerleşkemizde uzun süredir gerçekleştiriyoruz. Bu sözleşmeyle sürdüreceğimiz iş birliğinden büyük memnuniyet duyuyoruz.” dedi. AFGM’nin kendi bünyesinde geliştirdiği kabiliyetlerinin önemine de değinen Akşit, “Buradan bir de müjde verelim. MİLGEM’lerde kullanılan GE LM2500 motorlarının ülkemizde üretilmesi konusundaki görüşmelerimiz belirli bir aşamaya geldi. Dünya genelinde, resmi statüde bu motoru lisanslı olarak üretme kabiliyetini ülkemize kazandırmak için gayret ediyoruz. İnşallah, yakın zamanda bu anlaşmayı da birlikte imzalamayı umuyoruz.” dedi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.