Ana Sayfa Haberler TEI, Paris Air Show’da, Yatırıma İmza Attı

TEI, Paris Air Show’da, Yatırıma İmza Attı

TEI, Paris Air Show’da, GE Additive ile katmanlı imalat tezgâh alımı ve iş birliği anlaşması imzaladı.

Firma tarafından, 19 Haziran’da yayınlanan basın bültenine göre, anlaşma kapsamında, ikişer adet M Line ve M2 sistemleri tedarik edilecek. TEI, katmanlı imalat teknolojisine yaptığı bu yatırımı, Eskişehir’deki merkezinde hayata geçirecek. M Line ve M2, şirketin, mevcut toz yatağı metal toz ergitme makineleri filosunu tamamlayıcı nitelikte olacak.

İmza töreninde konuşan TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, şunları söyledi: “Bugün, katmanlı imalata yatırım yaparak TEI’nin ve imalat teknolojisinin geleceğine yatırım yapıyoruz. GE ile uzun süredir devam eden ortaklığımız ve iş birliğimiz, GE Additive makine portföyü ile daha kapsamlı bir hâl almıştır. Katmanlı imalat ve diğer ileri imalat teknolojilerine yatırım yaparak gerek özgün motor projelerimizde gerekse müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda kabiliyetlerimizi artırmaya devam edeceğiz.”

TEI, 17 – 23 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen Paris Air Show’da, gerçek ölçülerinde hazırlanan TEI-TS1400 turboşaft motoru modelini, TEI-PD170 turbodizel havacılık motorunu, TEI-TJ90 turbojet motorunu ve dünyanın en çok tercih edilen yeni nesil ticari motoru olan LEAP için ürettiği 5 kademe bliski ve katmanlı imalat kabiliyetlerini sergiliyor.

 

 1,668 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.