Ana Sayfa Haberler TEI, Umman Hava Kuvvetlerinin İlk F110 Motorunun Bakımını Tamamladı

TEI, Umman Hava Kuvvetlerinin İlk F110 Motorunun Bakımını Tamamladı

Türkiye’de askeri havacılık platformlarının motorlarının bakım, onarım ve mühendislik faaliyetlerinde marka haline gelen TEI, uluslararası alanda da bilinirliğini arttırdı. TEI, Umman Hava Kuvvetlerine ait bir F110-GE-129 motorunun bakım, tamir ve teknoloji yükseltme işlemleri gerçekleştirerek; F110-GE-129D’ye dönüştürülen motoru, uçuşa hazır şekilde müşteriye sevk etti. TEI’den 18 Mart’ta yapılan açıklamada, F110-GE-129D’nin, Umman Hava Kuvvetleri için bakım faaliyetleri tamamlanan ilk motor olması nedeniyle ayrıca önem taşıdığı belirtildi.

TEI, GE Aerospace ile İş Birliğini Genişletti

TEI, parça imalatı ve Türkiye’nin milli havacılık motorları için yaptığı çalışmaların yanında, bakım, onarım, test ve mühendislik faaliyetlerinde de öne çıktı. Firmanın yurt içinde sürdürdüğü çalışmalar, uluslararası alanda da kendisine referans oldu. TEI, F16 ve F15 uçaklarına güç veren F110 motorlarının bakımlarında, ana motor üreticisi GE Aerospace ile uzun yıllardır sürdürdüğü iş birliğini, küresel filodaki F110 motorlarına da servis desteği sağlamak üzere genişletti.

TEI ile GE Aerospace arasında 2023 yılında Paris Air Show’da yapılan iş birliği anlaşmasını, TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut F. Akşit ve GE Aerospace Askeri Sistemler Savaş ve Eğitim Motorlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Shawn Warren imzalamıştı.

Sırada Singapur Hava Kuvvetleri Var

TEI, 2023 yılında düzenlenen Paris Air Show’da, GE Aerospace ile imzaladığı anlaşma kapsamında, F110 motorları için Umman ve Singapur filolarında yer alan F110 motorları için de bakım, tamir ve revizyon yapma hakkı elde etti. Bu kapsamda Umman Hava Kuvvetlerine ait ilk F110-GE-129 motorunun bakım, tamir ve teknoloji yükseltme işlemleri tamamlanarak 2024 yılının ilk ayında müşteriye sevk edildi. TEI kaynakları, bu uluslararası çalışmanın; bakım, onarım ve revizyonu planlanan Singapur Hava Kuvvetlerine ait F110-GE-129C motorları için de yol gösterici olacağını öngörüyor.

TEI, Singapur Hava Kuvvetlerine ait F110-GE-129C motorları için de bakım, onarım ve revizyon planlaması yapıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.