Ana Sayfa Haberler TEI ve Gebze Teknik Üniversitesi, Geleceğin Mühendislerini Yetiştirmek İçin El Sıkıştı

TEI ve Gebze Teknik Üniversitesi, Geleceğin Mühendislerini Yetiştirmek İçin El Sıkıştı

TEI ve Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ), 24 Eylül’de bir iş birliği anlaşması imzaladılar.

Anlaşmanın imzalanması maksadıyla TEI’nin Eskişehir yerleşkesinde düzenlenen törene; TEI Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Temel Kotil, TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Hasan Aslan ve Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Bülent Akbaş katıldı.

Anlaşma kapsamında, Gebze Teknik Üniversitesinde; Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Makine Mühendisliği bölümlerinin 3 ve 4’üncü sınıflarda okuyan ve gerekli kriterleri sağlayan öğrenciler, TEI’de uzun dönemli staj programına kabul edilecekler.

Mühendis adayları, üniversitede öğrendikleri teorik bilgileri, TEI’nin mühendislerinden edinecekleri tecrübeler ile bu anlaşma sayesinde harmanlayarak, Türkiye’nin savunma ve havacılık sanayisine katkı sağlayacak şekilde pratiğe dönüştürebilecekler

 1,103 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.