Ana Sayfa Haberler TEI ve SSM Arasında, 3 Ar-Ge Projesinin Sözleşmesi İmzalandı

TEI ve SSM Arasında, 3 Ar-Ge Projesinin Sözleşmesi İmzalandı

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

TEI, 29 Ocak’ta yaptığı basın açıklaması ile Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile 3 yeni Ar-Ge projesinin sözleşmesini imzaladığını duyurdu.

Sözleşmeler, 26 Ocak’ta Ankara’da düzenlenen törende imzalandı. Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir, TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit ve projelere destek veren kurum ve kuruluşların yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen törende Dinç, Atom ve Elektron Ar-Ge projelerinin imzaları atıldı.

Üniversite sanayi iş birliğini güçlendirmeyi amaçlayan Ar-Ge projelerinden Dinç kapsamında; askeri ve sivil amaçlı havacılık platformlarında kullanılmak üzere ihtiyaç duyulan havacılık kalite paslanmaz çelik ve nikel bazlı süper alaşımların geliştirilmesi amaçlanıyor. Atom projesinde, havacılık uygulamaları için katmanlı imalata uygun nikel metal toz geliştirilmesi, Elektron projesi kapsamında ise, elektron ışını ile ergitme (EBM) metodu ile titanyum katmanlı prosesi geliştirilmesi planlanıyor.

 1,728 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.