Ana Sayfa Haberler TEKNOFEST Ziyaretçileri, SSB Standında “Zaman Yolculuğu”na Çıkacak

TEKNOFEST Ziyaretçileri, SSB Standında “Zaman Yolculuğu”na Çıkacak

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından hazırlanan “Geçmişten Geleceğe Türk Savunma Sanayii” başlıklı zaman tüneli, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’te ziyaretçilerle buluşuyor.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 21-26 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek TEKNOFEST kapsamında, SSB standına kurulan zaman tüneli, Türk savunma ve havacılık sanayisine ilişkin gelişmeleri, MÖ 3. yüzyıldan günümüze, bir zaman çizelgesi hâlinde sunuyor.

Zaman tüneli, şu bölümlerden oluşuyor:

  • Silahlar, Harp Araçları ve Platformlar
  • Sanayi Tesisleri
  • 1985-2004 Dönemi
  • 2004-2014 Dönemi
  • 2014 ve Sonrası İleri Teknolojiler Dönemi
  • Gelecek Projeler
  • Tophane’den SSB’ye Savunma Sanayiinin Yönetimi

Bu bölümlerin her birinde, zengin görsel içerikler eşliğinde Türk savunma sanayisinin tarihine dair bilgiler aktarılıyor. Zaman Tüneli, M.Ö. 3 yüzyılda 10’luk ordu sistemini geliştiren Mete Han’la başlayıp, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKINCI TİHA’ya imza atarken çekilen fotoğrafı ile bitiyor.

Türklerin tarih boyunca savunma sanayisi alanındaki başarılarını, girişimlerini ve bu alana yaptıkları katkıyı ortaya koyan zaman tüneli, Savunma Okuryazarlığı’nın artırılmasını hedefliyor. Ayrıca, son dönemde, “teknolojik derinlik” ve “küresel etkinlik” temelli yeni vizyon kapsamında savunma sanayisinde yapılan atılımların tanıtılmasına ve bu atılımların altında köklü bir geçmişin ve başarıların yattığının anlaşılmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.