Ana Sayfa Haberler TEKNOFEST Kapsamındaki “SÜRÜ İHA” Yarışması için Son Başvuru Tarihi 28 Şubat

TEKNOFEST Kapsamındaki “SÜRÜ İHA” Yarışması için Son Başvuru Tarihi 28 Şubat

Bu yıl, Atatürk Havalimanı’nda 21-26 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2021’le ilgili hazırlıklar hız kesmeden devam ediyor. Etkinlik ile ilgili hazırlıklar sürerken, TEKNOFEST kapsamında gerçekleştirilecek olan yarışmaların son başvuru tarihleri de yaklaşıyor. Hâlihazırda son başvuru tarihi en yakın olan yarışmalardan biri de SÜRÜ İHA Yarışması. Son başvuru tarihi 28 Şubat olarak açıklanan SÜRÜ İHA Yarışması, HAVELSAN yürütücülüğünde gerçekleştiriliyor.

TEKNOFEST kapsamında bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan SÜRÜ İHA Yarışması’nın temel amacı ise önceden tanımlanmış görevleri sürü halinde yapabilen İHA’lar için algoritmalar geliştirilmesi ve bu algoritmaların performanslarının, fiziksel ortamda, Sürü İHA’lar ile gösterilmesi. Geçtiğimiz senelerde simülasyon ortamında gerçekleştirilen yarışma, bu sene ilk defa fiziksel ortamda geliştirilecek. Yarışmanın katılımcıları, Türkiye’nin önde gelen teknoloji firmalarına düzenlenen teknik gezilere katılma, alanında uzman kişilerle tanışarak ağlarını genişletme ve staj yapma imkânı da yakalayacak. Yarışma, aynı zamanda gençleri bu alana yönlendirmeyi, deneyim ve bilgilerini arttırmayı hedefliyor.

Yarışmacıların takımlar halinde başvurabildiği yarışma kapsamında verilecek ödüller ise şu şekilde:

  • Birinci: 40.000 lira
  • İkinci: 30.000 lira
  • Üçüncü: 20.000 lira

Detaylı bilgi ve başvuru için: https://teknofest.org/yarismalar.html

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.