Ana Sayfa Haberler TEKNOFEST 2023 Yolculuğu İzmir’de Tamamlanıyor

TEKNOFEST 2023 Yolculuğu İzmir’de Tamamlanıyor

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, Cumhuriyetin 100. yılında İstanbul ve Ankara’dan sonra yolculuğunu İzmir’de noktalıyor. İlki İstanbul’da Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen TEKNOFEST, 2,5 milyonu aşan ziyaretçisi ile bir rekora imza atmıştı. İkincisi Ankara’da Etimesgut Havalimanında düzenlenen TEKNOFEST’in son durağı ise İzmir. Tam bağımsız bir Türkiye için “Milli Teknoloji Hamlesi” vizyonuyla milyonları bir araya getiren TEKNOFEST İzmir, #SenGELECEKSİNdiye mottosuyla heyecan dolu bir festivale hazırlanıyor.27 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında Çiğli Havalimanı’nda gerçekleştirilecek TEKNOFEST İzmir’de, teknoloji ve girişim yarışmaları, nefes kesen hava gösterileri, bilim şovları, simülasyon deneyim alanları, eğitici atölyeler, sergiler, sahne gösterileri ve konserler ile bilim, teknoloji ve uzayla dolu bir serüven yaşanacak.

Yarışma Kategorileri
“Teknoloji Geliştiren Bir Türkiye” hedefiyle emin adımlarla ilerleyen TEKNOFEST’te bu yıl ilk defa Ankara’da düzenlenen TEKNOFEST Girişim Yarışması’nda 34 girişim 3 Milyon 750 bin liralık ödülün sahibi olurken, girişimci yarışmacılar İzmir etabında Turizm Teknolojileri ve Oyun Çevre, Enerji ve İklim Teknolojileri, Engelsiz Yaşam Teknolojileri, Sağlık ve İyi Yaşam Teknolojileri temalarında yarışacak. Ayrıca Deneyap Fikir Maratonu ve Deneyap Makeathon, Take Off Girişim Zirvesi Ön Etkinlikleri de Milli Teknoloji Hamlesi’ne İzmir’de katkı sunmaya devam edecek.

Yeteneğine Güvenenler Sahneye Çıkıyor

TEKNOFEST İzmir, yeteneğine güvenenleri grup ya da bireysel olarak TEKNOFEST sahnesine çıkarıyor. Grup ya da bireysel müzik tutkunları, etkinlik süresince her gün öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere 2 kere gerçekleşecek olan “Sahne Senin” etkinliği ile müzikseverler, katılımcı ve ziyaretçilere keyifli anlar yaşatma ve tüm dünyaya yeteneklerini gösterme fırsatı yakalıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.