Ana Sayfa Haberler TEKNOFEST 2024’te, İlk Kez Hava Savunma Sistemleri Yarışması Düzenlenecek

TEKNOFEST 2024’te, İlk Kez Hava Savunma Sistemleri Yarışması Düzenlenecek

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen teknoloji yarışmaları için başvurular devam ederken, TEKNOFEST 2024’ebir yeni kategori daha eklendi. TEKNOFEST teknoloji yarışmalarına yeni eklenen Hava Savunma Sistemleri Yarışması, bu yıl ilk kez başvuru alacak.

Yükseköğretim Öğrencileri Başvurabiliyor

Hava Savunma Sistemleri Yarışması kapsamında, savunma sistemlerinin yeterli donanım ve kabiliyetlere sahip olması, askeri uygulamalarda ülke güvenliğini sağlamak için takımlara verilen senaryolara ilişkin görevleri başarı ile gerçekleştirecek hava savunma sistemlerinin geliştirilmesi ve üretilmesi hedefleniyor. ASELSAN’ın yürütücülüğünde düzenlenen ve Milli Teknoloji Hamlesi vizyonu için önemli bir yere sahip yarışmaya, Türkiye ve yurt dışında öğrenim gören yükseköğretim (ön lisans, lisans ve lisansüstü) öğrencileri en az 3, en fazla 15 kişilik takımlar haline katılabiliyor.  

Birincilik Ödülü 150 Bin TL

Hava Savunma Sistemleri Yarışması’nda dereceye giren takımlardan birinciliği elde edenlere 150 bin TL, ikinciliği kazanan takıma 120 bin TL ve üçüncü olan ekibe ise 100 bin TL ödül verilecek. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ana yürütücülüğünde, Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşları ve üniversitelerin destekleriyle düzenlenen TEKNOFEST’te yarışmalara katılmak için başvurular www.teknofest.org web sitesi üzerinden yapılabiliyor.

Son Başvuru Tarihi 20 Şubat

Her yıl bir önceki yıla göre daha fazla yarışma kategorisinin açıldığı TEKNOFEST teknoloji yarışmaları, bu yıl 46 ana kategori, 117 alt kategoride düzenleniyor. TEKNOFEST 2024 kapsamında Kablosuz Haberleşme, Blok Zincir, Hava Savunma Sistemleri, Finansal Teknolojiler, İnsansız Deniz Aracı, Akıllı Wi-Fi Kapsama ve TEKNOFEST Robolig Yarışmaları ise bu yıl ilk defa başvuruya açılıyor. TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 2024’te Adana’da gerçekleştirilecek. TEKNOFEST teknoloji yarışmalarına 20 Şubat’a kadar başvuru yapılabiliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.