Ana Sayfa Haberler TEKNOFEST Ankara Kapılarını Açtı

TEKNOFEST Ankara Kapılarını Açtı

Türkiye’nin havacılık, uzay ve teknolojileri alanındaki festivali TEKNOFEST, Cumhuriyetin 100. yılında İstanbul’un ardından Ankaralılarla buluştu. “Milli Teknoloji Hamlesi” vizyonuyla milyonları bir araya getirmeyi amaçlayan TEKNOFEST Ankara, coşkuyu ve heyecanı yine göklere taşıdı. 30 Ağustos – 3 Eylül tarihleri arasında Ankara Etimesgut Havalimanı’nda ziyaretçilerini ağırlayacak olan TEKNOFEST’te yer alan Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) standında da ilgi çekici aktiviteler ve etkinlikler katılımcıları bekliyor.

“Milletimizin Enerjisiyle Şarj Oluyoruz”

SSB Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, yaptığı yazılı açıklamada TEKNOFEST Ankara hakkında şu değerlendirmelerde bulundu: “TEKNOFEST Ankara, Türkiye’nin teknoloji üreten ve geliştiren bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmayı hedefliyor. Aynı zamanda, gelişen ve güçlenen Türkiye’nin daha etkin şekilde varlık göstermesine büyük katkı sağlayacak farkındalığın gelişmesine de imkân sağlıyor. TEKNOFEST, güven veren teknolojinin yanında ‘Umut ve ilham veren teknoloji’ kimliğini de bize kazandırdı; bizi değiştiriyor, geliştiriyor. TEKNOFEST etkinliğine katılan tüm ekosistemimize halkımız ile bir araya geliyor ve onlarla bir araya geldikçe yaptığımız işin anlamını onlardan bir daha öğreniyoruz. TEKNOFEST’te milletimizin enerjisiyle şarj oluyoruz!”

Ödüllü Yarışmalar

SSB stant alanında görev alan Savunma Sanayii Akademi (SSA) bünyesindeki Vizyoner Genç Ekibi koordinasyonunda her gün, günde 4 defa “Kim Vizyoner Olmak İster?” yarışması organize ediliyor. Düzenlenen çevrimiçi yarışmaya ilk doğru yanıtı veren yarışmacılara çeşitli ödüller verilip, alanda röportajlar ile belgesel gösterimleri gerçekleştiriliyor. Ayrıca ve stant alanında yapay zekâ destekli resim etkinliği de düzenleniyor.

Savunma Sanayii Akademi

Savunma ve havacılık sanayisi alanında nitelikli işgücünün oluşturulmasına destek sağlamak amacıyla 2018 yılında kurulan SSA, sektör firmalarının akademileri ve üniversitelerle iş birliği içerisinde, gençlere ve profesyonellere eğitim programları geliştirip, uyguluyor. Savunma sanayisi ekosisteminde uzmanlık bazlı yetkinliklerin artırılması için profesyonel eğitim ve gelişim programları oluşturan SSA bünyesinde; Vizyoner Genç, Endüstriyel Savunma Sanayii Programı (ESAP) ve KALFA Programları bulunuyor.

TEKNOFEST Girişim Yarışması

TEKNOFEST Ankara’da bu sene ilk defa, TEKNOFEST yarışmalarına başvuru yapan takım üyelerinin projelerini girişime dönüştürmesi, girişime dönüşenlerin büyümesi ve bu sayede ülkemizin girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi amacıyla TEKNOFEST Girişim Yarışması düzenleniyor. Yerli olarak geliştirilen Deneyap Kart’ın proje portföyünü genişletmek, proje üretkenliğini yüksek teknoloji tutkunlarıyla buluşturmak amacıyla düzenlenen Deneyap Kart Robolig Yarışması da ilk kez TEKNOFEST Ankara’da hayata geçiriliyor.

10 farklı kategoride düzenlenen TEKNOFEST Girişim Yarışmasına 2.419 takım ve 8.945 yarışmacı başvurusu; Deneyap Kart Robolig Yarışmasına ise 1.276 takım ve 5.404 yarışmacı başvurusu alındı. TEKNOFEST Girişim Yarışmasının; Eğitim Teknolojileri, Uzay, Havacılık ve Savunma Teknolojileri, Ulaşım ve Mobilite Teknolojileri, Tarım Teknolojileri, Haberleşme ve İletişim Teknolojileri, Afet Yönetim Teknolojileri kategorileri Ankara’da düzenlenecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.