Ana Sayfa Haberler TEKNOFEST Heyecanı Ankara’da

TEKNOFEST Heyecanı Ankara’da

Milli Savunma Bakanlığı’nın (MSB) haftalık olan basın bilgilendirme toplantısının ana gündem maddesi TEKNOFEST oldu. Etkinlik, geçmiş yıllardan farklı olarak, Cumhuriyetin 100. yılında Ankara ve İzmir’de de düzenlenecek. MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Deniz Albay Zeki Aktürk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “30 Ağustos – 3 Eylül tarihleri arasında 11’inci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığında gerçekleşecek olan TEKNOFEST Ankara’ya,  Millî Savunma Bakanlığı olarak bağlı birim ve kuruluşlarımızla katılacağız.” dedi.

Etkinlik hakkında bilgi veren Aktürk, “Gençlerimiz başta olmak üzere tüm halkımızı, dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’e bekliyoruz. 30 Ağustos’ta başlayacak ve 5 gün sürecek olan TEKNOFEST Ankara’da, teknoloji ve girişim yarışmaları, hava gösterileri, hava ve kara araçları sergisi, eğitici atölye etkinlikleri, dikey rüzgâr tüneli, simülasyon deneyim alanları, ‘Refik Anadol Makine Hatıraları: Uzay’ Sergisi, planetaryum gösterimleri, sahne gösterileri ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.” ifadelerini kullandı.

Agile Spirit 2023 Tatbikatı Kayseri’de Gerçekleştirildi

ABD, Avrupa ve Afrika Kara Komutanlığı koordinatörlüğünde yürütülen Agile Spirit 2023 Tatbikatı hakkında da bilgi veren Aktürk, “Tatbikatın hava indirme safhası, koordinatör ülkelerin yanı sıra Kara Kuvvetleri Komutanlığı personelimizin de katılımıyla, 22-23 Ağustos tarihlerinde, ilk kez Kayseri’de gerçekleşti. Tatbikatın amacı, katılımcı ülkelerin kara kuvvetleri unsurlarını yürütmek, çok uluslu karma harekâta hazırlamak, çok uluslu birliğin eğitim, iş birliği ve birlikte çalışabilirliğini geliştirmektir.” diye konuştu. 

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.