Ana Sayfa Haberler TEKNOFEST İstanbul, 3 Günde 416.000 Ziyaretçi Ağırladı

TEKNOFEST İstanbul, 3 Günde 416.000 Ziyaretçi Ağırladı

TEKNOFEST İstanbul, yarışmalar, etkinlikler ve gösterilerle devam ediyor. Festivali, ilk 3 günde, 7’den 70’e 416.000 kişi ziyaret etti.

Festivalin üçüncü gününde teknoloji yarışmaları, havacılık gösterileri, atölye çalışmaları, sergiler, stant etkinlikleri, seminer ve konferans programları hız kesmeden devam etti. Enerji ve coşkunun gün boyu devam ettiği festival özellikle gençlerin birçok konuda deneyim kazanmasına imkan tanıdı.

Festivalde, geleceğin bilim insanlarının yarıştığı, finalist takımların 3 milyon liranın üzerinde ödül kazanacağı havacılıktan otomotive, yapay zekadan simülasyon sistemlerine, su altı araçlarından otonom araçlara uzanan geniş bir yelpazede düzenlenen 19 farklı kategorideki teknoloji yarışması devam ediyor.

 

Festivalin başlamasıyla birlikte on binlerce insanın özel olarak izlemeye geldiği uçuş gösterilerinde üçüncü günde de SOLOTÜRK ve Türk Yıldızları şovları gerçekleştirildi. Büyük beğeni toplayan gösterilerinin yanı sıra Türk Silahlı Kuvvetleri Harekât Gösteri Uçuşları, İçişleri Bakanlığı Gösteri Uçuşları, TEİ İHA Gösteri Uçuşları ve MC 21 Rus yolcu uçağı da ziyaretçilere hünerlerini sergiledi. TEKNOFEST İstanbul’un üçüncü günündeki diğer sürpriz de “Russian Knights Aerobatic Team”in gösterisi oldu.

 1,066 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.