Ana Sayfa Haberler TEKNOFEST İSTANBUL’da Mücadele Edecek Dronlar, STM Öncülüğünde Havalanacak

TEKNOFEST İSTANBUL’da Mücadele Edecek Dronlar, STM Öncülüğünde Havalanacak

STM, genç ve dinamik vizyonunu güçlendirerek girişimlerini genişletmeye ve yeni nesil teknolojilere yatırım yapmaya devam ediyor. Şirket, TEKNOFEST İSTANBUL kapsamında düzenlenecek World Drone Cup’ın yürütücülüğünü üstlenerek dünyanın en iyi dron pilotlarının mücadelesine destek olacak.

17-22 Eylül’de İstanbul’da düzenlenecek TEKNOFEST’te yer alacak olan STM; ilkokuldan üniversiteye kadar her yaştan öğrenciyle buluşarak 30 yıla yaklaşan bilgi birikimi ve mühendislik deneyimini gençlere aktarmayı amaçlıyor. Bu kapsamda, şirket, alanında ilkleri gerçekleştiren otonom dron sistemlerini, uzay teknolojileri alanında ön plana çıkan uydularını ve havacılık konusundaki yerli ve milli proje ve kabiliyetlerini sergileyecek.

Askeri deniz platformları, otonom sistemler ve siber güvenlik alanında özgün ve yenilikçi çözümler geliştiren STM, çalıştığı alanları geçlere daha iyi anlatabilmek, gençlerin kariyerlerini yönlendirebilmek, çeşitli kabiliyetler kazandırabilmek ve istihdam edebilmek adına birçok girişimde bulunuyor. Şirket, askeri denizcilik alanında “Derin Arayışlar”, siber güvenlik alanında “Capture The Flag” yarışması ve STM Akademi gibi gençler için önemli projeleri hayata geçirdi. STM Genel Müdürü Murat İkinci, TEKNOFEST İSTANBUL’un milli teknoloji hamlesine önemli bir katkıda bulunduğunu ifade etti. Murat İkinci, şunları kaydetti: “STM olarak içinde bulunduğumuz iş birliklerini bu yıl bir adım daha ileriye taşıyoruz. Bildiğiniz üzere otonom dron sistemleri, ana yatırım faaliyetlerimizden birini teşkil ediyor. Bu alandaki çalışmalarımızı farklı ölçeklerde genişletmek üzere yürütücülüğünü üstlendiğimiz World Drone Cup ile dünyanın en yetenekli pilotlarını İstanbul’da ağırlarken, dron teknolojilerine ilgi duyan gençlerimizin heyecanına ortak olmayı ve onları ilgi alanları özelinde doğru bir şekilde yönlendirebilmeyi amaçlıyoruz. TEKNOFEST gibi önemli organizasyonların çocukların ve gençlerin teknolojiyle üretme konusunda ilham alacakları etkinlikler olduklarına inanıyoruz.”

World Drone Cup’ta 38 ülkeden 64 pilot kıyasıya yarışacak. İki Türk pilotun da yer alacağı yarışlar, 1’inci pist günü olan 17 Eylül’de başlayacak ve 22 Eylül’de kupa töreniyle son bulacak. STM’nin yürütücülüğünü üstlendiği World Drone Cup’ın etkinlik alanında ziyaretçiler yarışları izleyerek heyecana ortak olacak. STM, TEKNOFEST İSTANBUL’daki standında yer vereceği World Drone Cup yarışmasının birebir simülasyonu olan dijital oyun ile yarışmaya katılamayan ve dron pilotluğunu merak eden gençlerin mücadelede yerini almasını sağlayacak. STM standını ziyaret eden gençlere çeşitli hediyeler de verilecek.

 1,549 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.