Ana Sayfa Haberler TEKNOFEST İstanbul’u, 6 Günde 1 Milyon 720 Bin Kişi Ziyaret Etti

TEKNOFEST İstanbul’u, 6 Günde 1 Milyon 720 Bin Kişi Ziyaret Etti

17-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenen TEKNOFEST İstanbul’u toplam 1 milyon 720 bin kişi ziyaret etti. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yapılan festivale katılanlar bir yandan Türkiye’nin teknolojide geldiği noktayı inceleme fırsatı bulurken diğer yandan gösteri uçuşları, konser, atölyeler ve yarışmalarla heyecanını katladı.

TEKNOFEST İstanbul’a gelen ziyaretçiler Baykar tarafından üretilen AKINCI TİHA’yı, uçan araba CEZERİ’yi ve BMC tarafından üretilen yerli pikap TULGA’yı ilk kez yakından görme fırsatını yakaladı.

TEKNOFEST İstanbul’a nefes kesen gösteri uçuşları da damgasını vurdu. Altı gün boyunca devam eden etkinlikte, her gün SOLOTÜRK’ün başlattığı gösteri uçuşları da ilklere sahne oldu. Ziyaretçiler Rusya’nın ünlü gösteri uçakları ‘Russian Knights Aerobatic Team’, Rus SU-35 savaş uçağı ve MC-21 yolcu uçağının gösteri uçuşlarını da izlediler. Türk Yıldızları, T-129 ATAK, HÜRKUŞ, İçişleri Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Red Bull, Yaralı Tahliyesi, SSJ-100, THK ve BE 200 ES Yangın Söndürme uçakları da yaptıkları gösteri uçuşları festivale gelenler tarafından büyük bir ilgiyle takip edildi.

 1,259 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.