Ana Sayfa Haberler TEKNOFEST İSTANBUL’un Teknoloji Yarışmalarına Başvuru Süresi Uzatıldı

TEKNOFEST İSTANBUL’un Teknoloji Yarışmalarına Başvuru Süresi Uzatıldı

TEKNOFEST İSTANBUL, 23 Mart’ta yayınladığı basın açıklamasıyla, etkinlik kapsamında gerçekleştirilecek olan teknoloji yarışmalarına son başvuru tarihinin, yoğun ilgi nedeniyle 15 Nisan’a kadar uzatıldığını duyurdu.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) öncülüğünde düzenlenen TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 20-23 Eylül tarihlerinde İGA İstanbul Yeni Havalimanı’nda gerçekleştirilecek. 12 farklı kategoride düzenlenecek olan ve kazananlara 30 bin ila 250 bin TL arasında ödül sunulan teknoloji yarışmalarına, ortaokul öğrencilerinden yüksek lisans mezunlarına kadar tüm teknoloji meraklıları başvurabiliyor. Teknoloji yarışmalarıyla, Türkiye’de yerli ve millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda farkındalık oluşturulması ve bu alanda çalışan gençlerin desteklenmesi hedefleniyor.

Teknoloji yarışmalarını destekleyen kurum ve kuruluşlar arasında; ASELSAN, Baykar Makina, Gebze Teknik Üniversitesi, HAVELSAN, Milli Savunma Üniversitesi, ROKETSAN, Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), TUSAŞ, THY, TÜBİTAK ve TÜRKSAT da bulunuyor. Festival kapsamında; SOLO TÜRK ve Türk Yıldızları’na ilave olarak uluslararası profesyonel havacılık ekipleri tarafından gösteriler de yapılacak. Çeşitli seminerlerin de  düzenleneceği etkinlik kapsamında ayrıca Uluslararası Girişim Zirvesi de gerçekleştirilecek.

Teknoloji Yarışmaları için başvuruların, 15 Nisan tarihine kadar devam edeceği etkinlikte, Roket Yarışması’nın son başvuru tarihi ise 1 Nisan. Yarışma kategorilerinde belirtilen görevlerin gerektirdiği teknik bilgi ve becerilere sahip olan takımlar, yarışmalarda yer almaya hak kazanacak. Başvurusu kabul edilen ve duyurulacak listede yer alan ekiplere, festivalin Danışma Kurulu tarafından hazırlık süresi boyunca ihtiyaç duyacakları malzeme ve teknik danışmanlık desteği sağlanacak. Destekleri almaya hak kazananların, Temmuz ayında ara değerlendirme raporu sunmaları ara dönemde kendilerine belirtilecek olan eksikleri ise festival tarihine kadar tamamlamaları gerekiyor.

 2,133 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.