Ana Sayfa Haberler TEKNOFEST Karadeniz 1 Milyon 250 Binden Fazla Ziyaretçiyi Ağırladı

TEKNOFEST Karadeniz 1 Milyon 250 Binden Fazla Ziyaretçiyi Ağırladı

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yürütücülüğünde, TEKNOFEST Karadeniz’in 30 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde Samsun Çarşamba Havalimanı’nda gerçekleştirilen son ayağını, 900 bin kişi ziyaret etti. Ayrıca 130 katılımcı kuruluş stant açtı. Karadeniz’in diğer illerinde gerçekleştirilen etkinliklerle birlikte TEKNOFEST Karadeniz’in ziyaretçi sayısı ise toplamda 1 milyon 250 bin kişiyi geçti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da 3 Eylül’de TEKNOFEST sahnesinden ziyaretçileri selamladı.

Dereceye Giren Takımlara 7 Milyon Liranın Üzerinde Ödül

Festival kapsamında düzenlenen Teknoloji Yarışmaları, bu yıl 40 ana yarışma, 99 farklı kategoride gerçekleştirildi. Yarışmalara 81 il, 107 ülkeden 150 binin üzerinde takım, 600 binin üzerinde katılımcı başvuruda bulundu. TEKNOFEST’te yarışıp dereceye giren takımlara festival kapsamında toplamda 7 milyon liranın üzerinde ödül verildi.

Girişim programı kapsamında, ön kuluçka programını başarıyla tamamlayan 20 girişim 100 bin lira hibe almaya hak kazandı. 5 girişim ise hızlandırma programından mezun olarak 200 bin lira hibe aldı. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı girişimlere toplam 3 milyon hibe desteği sağladı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.