Ana Sayfa Haberler TEKNOFEST Karadeniz ve STM, Dünyanın En İyi Drone Pilotlarını Ağırladı

TEKNOFEST Karadeniz ve STM, Dünyanın En İyi Drone Pilotlarını Ağırladı

TEKNOFEST kapsamında düzenlenen, STM’nin yürütücülüğünü üstlendiği World Drone Cup’ta (WDC) dünyanın en iyi drone pilotları, Samsun Çarşamba Havaalanı’nda mücadele etti. 26 farklı ülkeden 32 sporcunun mücadele ettiği WDC, TEKNOFEST’in son günü olan 4 Eylül’de ödül töreni ile sona erdi.

Birinciliği Güney Kore’den MinChan Kim, ikinciliği yine Güney Kore’den Changhyeon Kang, üçüncülüğü ise Fransa’dan Killian Rousseau kazandı.

Türkiye Drone Şampiyonası’nda ilk üçe giren Atakan Mercimek, Hüseyin Ablak ve Hüseyin Yılmaz Çimen, WDC’de Türkiye’yi temsil etti.

1 Eylül’de pist başı yapan drone yarışmacıları, ilk günü parkuru tanıma ve deneme uçuşları ile tamamladı. İkinci gün yapılan sıralama turlarının ardından üçüncü gün ise final mücadelesi gerçekleştirildi.

26 farklı ülkeden 32 sporcu WDC’de mücadele etti.

WDC’nin final gününde birinciliği Kore Cumhuriyeti’nden MinChan Kim, ikinciliği yine aynı ülkeden Changhyeon Kang, üçüncülüğü ise Fransa’dan Killian Rousseau kazandı. Birinci olan sporcu 30 bin lira, ikinci 20 bin lira ve üçüncü ise 10 bin lira para ödülünün sahibi oldu.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.