Ana Sayfa Haberler ATMACA’nın Denizaltıdan Atılan Sürümü Geliyor; AKYA Torpidosu Envantere Giriyor

ATMACA’nın Denizaltıdan Atılan Sürümü Geliyor; AKYA Torpidosu Envantere Giriyor

Soldan sağa; KARA ATMACA, ATMACA, ORKA ve AKYA, IDEF 2021’de, Roketsan standında bir arada görülüyor.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, ATMACA Seyir Füzesi’nin denizaltından atılan versiyonu için çalışma başlatıldığını açıkladı. Prof. Dr. Demir ayrıca, Türkiye’nin ilk yerli ve milli torpidosu AKYA’nın da devreye sokulma aşamasında olduğu bilgisini paylaştı.

TEKNOFEST kapsamında Aksaray’daki Tuz Gölü’nde gerçekleştirilen Roket Yarışması’nın 9 Eylül’deki son gününe katılan Prof. Dr. Demir, Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yürütülen çeşitli projeler hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. Prof. Dr. Demir, ATMACA ve AKYA hakkında şu açıklamaları yaptı: “AKYA torpidomuzu devreye sokuyoruz. ATMACA füzemizin denizaltından atılan versiyonuna çalışıyoruz. Yine ATMACA’nın karadan karaya atılması için çalışmamız var. Bu çalışmaları devam ettirecek güç, enerji bu yarışmalardaki arkadaşlarımızdan çıkıyor.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.