Ana Sayfa Haberler TEKNOFEST, Yılın Son Durağı İzmir’de

TEKNOFEST, Yılın Son Durağı İzmir’de

Türkiye’nin havacılık, uzay ve teknolojileri alanındaki festivali TEKNOFEST, Cumhuriyetin 100. yılında İstanbul ve Ankara’nın ardından bu yılki son durağı olan İzmir’de ziyaretçilerle buluştu. 1 Ekim’e kadar Çiğli Havalimanı’nda düzenlenecek olan etkinlikte Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) standında birbirinden ilgi çekici aktiviteler ve etkinlikler katılımcıları bekliyor. “Milli Teknoloji Hamlesi” vizyonuyla milyonları bir araya getiren TEKNOFEST İzmir, coşku ve heyecanı Ege’nin incisine taşıyor.

SSB Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, yaptığı yazılı açıklamada TEKNOFEST İzmir hakkında şu değerlendirmelerde bulundu: “Yarın büyük problemleri çözmesini beklediğimiz gençlere bugün büyük fırsatlar sunmamız gerekiyor. TEKNOFEST ruhu gençlerimize potansiyellerini gösteriyor, cesaret veriyor, öz farkındalık ve öz güven kazandırıyor, mücadele etmeyi ve birlikte başarmayı gösteriyor, başarısızlık durumunda yeniden ayağa kalkıp denemeyi öğretiyor. Gençlerimizin heyecanı, azmi, kararlılığı ve hayalleri bizlere yarınlarımızın teminat altında olduğunu en güzel şekilde gösteriyor. TEKNOFEST, gençlerimizdeki zihinsel değişimi başlatma çabasıdır!”

SSB Standında Ödüllü Yarışmalar

TEKNOFEST İzmir kapsamında, son dönemde savunma sanayisine damga vuran platformlar ve sistemlerin maketleri SSB standında sergileniyor. Günde 4 defa çevrimiçi organize edilen “Kim Vizyoner Olmak İster?” yarışmasında ilk doğru yanıtı veren yarışmacılara çeşitli ödüller veriliyor. Stantta belgesel gösterimleri, paraşüt simülatörü etkinliği ve yapay zekâ destekli resim etkinliği de düzenleniyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.