Ana Sayfa Haberler Teknokar; Ürünleri, Hizmetleri ve Kalitesi ile Fark Yaratıyor

Teknokar; Ürünleri, Hizmetleri ve Kalitesi ile Fark Yaratıyor

MSI Dergisi’nin IDEF 2019 Kara Sistemleri Özel Sayısı’nda yayımlanan içerik, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Teknokar Savunma ve Havacılık A.Ş. (Teknokar), faaliyetlerine, 2004 yılında; savunma, havacılık ve uzay sanayisi için kablaj ve kablo takımları (harness) üretimi yaparak başladı. 15 yılda ortaya koyduğu istikrarlı performans ile sürdürülebilir bir büyüme örneği sergileyen Teknokar; savunma, havacılık ve uzay alanlarında harness tasarımı ve üretimi konusunda, kalitesiyle sektörün gelişimine yön veren ve sektör liderleri tarafından tercih edilen bir firma haline geldi.

Kurulduğu günden beri; müşteri, kalite ve verimlilik odaklı bir üretim anlayışı benimseyen Teknokar’ın kısa vadedeki hedefi, ana yüklenicilere ve savunma, havacılık ve uzay sanayisine, ihtiyaçları doğrultusunda alt sistemler sağlamak, yerli ve milli ürünler üretmektir. Bu konuda çalışmalarını aralıksız sürdüren Teknokar, savunma, havacılık ve uzay sektörlerinde yenilikçi alt sistem çözümleri geliştirmeyi, kendine hedef olarak belirlemiştir.

Teknokar; genç, dinamik, nitelikli ve her gün büyüyen organizasyonu ve enerjisine enerji katan çalışanları ile birlikte, emin adımlarla yolunda ilerlemektedir. Çalışanlarına uzun ömürlü, güvenli ve aile hayatı sıcaklığında bir çalışma ortamı sunarak çalışan motivasyonunu en üst düzeyde tutmayı hedeflemektedir. Kariyer yönetimi çerçevesinde, gerek teknik gerekse kişisel gelişim eğitimleri ile gelişmeye açık noktalarının iyileştirilmesi için çalışanlarını desteklemektedir.

Ülkemizde kazanmış olduğu bilgi birikimi ve tecrübe sayesinde, ihracat faaliyetlerine ağırlık vermeyi hedefleyen Teknokar, yakın zamanda yurt dışı pazarına açılmayı planlamaktadır. Bu doğrultuda, ulusal ve uluslararası platformlarda; ekonominin ve sektörel gelişmenin nabzını tutan fuar, zirve ve organizasyonlara aktif katılım sağlamaktadır.

Teknokar, savunma, havacılık ve uzay sektöründe, yüksek kalitede iş yapmak için gerekli belgelere ve sertifikasyona sahip.

 

Kalite Hep Ön Planda

Teknokar, kalite politikası uyarınca; savunma, havacılık ve uzay sanayisine sağladığı ürün ve hizmetlerde:

  • İlgili taraflar ve tarafların ihtiyaçlarını belirleyerek,
  • İç ve dış etkenleri analiz ederek,
  • Kaynakların etkin kullanılması ile uygun ürünü zamanında teslim ederek,
  • Müşteri geri bildirimlerini etkin bir şekilde yöneterek ve
  • Sürekli iyileştirme ile müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutma​​yı amaçlayan bir kalite yönetim sistemi oluşturarak fark yaratıyor.

Teknokar; ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İSG Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, AS9100 Havacılık Yönetimi ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerine sahiptir. Bunların yanı sıra Milli Savunma Bakanlığı tarafından verilen ve Milli/NATO Gizli projeler için çalışma izni sağlayan Tesis Güvenlik Belgesi’ne sahiptir.

Teknokar’ın %100 izlenebilir olan ürünleri, üretim alanlarında %100 ara kontrollerde ve son kalite kontrollerinde standartları karşılaması amacıyla elektriksel testlere tabi tutulmaktadır. Teknokar, IPC standartları ve müşteri istekleri doğrultusunda, her türlü elektriksel ve mekanik testi yapabilme kapasitesi ve yeteneğine sahiptir.

Teknokar, Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas OSB (HAB)’deki 10.000 metrekarelik, sektörün gerekliliklerine uygun yeni ve teknolojik makine-teçhizatlarıyla donanımlı yerleşkesine, bir yıl içerisinde taşınmayı planlıyor.

 

Projelerin Yetkin Çözüm Ortağı

Teknokar, savunma, havacılık ve uzay sanayisine hizmet eden birçok firmanın onaylı tedarikçisidir ve birçok firmayla da çeşitli projeler kapsamında iş birliği yapmaktadır.

RF tasarım, anten tasarımı ve elektronik kart tasarımı üzerine de çalışan firmanın Ar-Ge ekibinin faaliyetlerinden bazıları şöyle:

  • Füze üstü S-bant blade, S-bant patch ve UHF blade antenler, mikrodalga bileşenler, yazılım tabanlı almaç/göndermeç sistemleri ve Flex PCB/Kablo ürünleri geliştirilmiştir.
  • Uçuş sonlandırma sistemi yer istasyonu ve telemetre yer istasyonu anteni, müşteri ihtiyacına göre tasarlanarak sistem olarak teslim edilmiştir.
  • KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon Programı ve TÜBİTAK 1507 Programı kapsamında desteklenen iki farklı proje yürütülmektedir.

Teknokar, kablolu ve kablosuz iletişim konularında, ülkemiz savunma, havacılık ve uzay sanayisi için sahip olduğu tecrübe, bilgi birikimi ve kaliteli üretim anlayışıyla her daim yenilikçi, kaliteli, yerli ve milli çözümler geliştirmeye devam edecektir.

Savunma, havacılık ve uzay sanayisine hizmet eden birçok firmanın onaylı tedarikçisi olan Teknokar, birçok firmayla da çeşitli projeler kapsamında iş birliği yapıyor.

 

Kara, hava, deniz ve uzay alanlarında sağlam adımlarla ilerleyen Teknokar, Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas OSB (HAB)’de, 10.000 metrekarelik, sektörün gerekliliklerine uygun yeni ve teknolojik makine-teçhizatlarıyla donanımlı yerleşkesine, 1 yıl içerisinde taşınacaktır. Firma, yerli ve milli ürünler üretimine yönelik mevcut olan tasarım yetkinliğinin yanında üretim kabiliyetine de sahip olarak bazı kritik üretimleri kendi tesisinde üretmeyi, yetkinlik alanlarına uygun yeni ürünler geliştirerek, özel üretim hatları kurmayı, bu sayede iç pazar payını yükseltmeyi ve uluslararası pazar hacmini arttırmayı hedeflemektedir.

 12,655 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.