Ana Sayfa Özel Dosyalar7. TSSK Proje Pazarı ve İş Birliği Zirvesi Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi Yönetim Kurulu

Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi Yönetim Kurulu

MSI Dergisi’nin TSSK 7’nci Proje Pazarı Özel sayısında yer alan içerik, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

Zeynep ÖKTEM

Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi Yönetim Kurulu Başkanı

NANOBİZ Teknoloji A.Ş. Genel Müdürü

1968 Ankara doğumlu olan Zeynep ÖKTEM, 1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans; aynı üniversitenin Uluslararası İlişkiler Bölümü Avrupa Entegrasyonu Programı’nda ise yüksek lisans eğitimini tamamladı. İş hayatına, 1990 yılında, İktisat Bankası’nda, İş ve Sistem Analisti olarak başladı ve 1990-92 yılları arasında, bankacılık sektöründe, elektronik fon transferi sistemlerinde uzmanlaştı. Sırası ile; 1993 -1998 yılları arasında Thomson-Tekfen Radar San.Tic. A.Ş.’de Finansman Sorumlusu, 1998-2001 yılları arasında Thomson Radar San. Tic. A.Ş.’de Finansman Müdürü ve 2001-2007 yılları arasında da HAVELSAN Teknoloji Radar San.Tic. A.Ş.’de Mali ve İdari İşler Müdürü olarak görev yaptı. ÖKTEM, 2007 yılından beri NANOBİZ Teknoloji A.Ş.’nin Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. ÖKTEM, 2010 yılında NANOBİZ Grup firmalarından UTRLAB Kullanıcı Araştırmaları ve Tasarım şirketinin de kuruluşunda yer aldı ve halen, bu şirketin de Yönetici Ortağı’dır. TSSK’nın kuruluşundan beri Yönetim Kurulu içinde yer alan ÖKTEM, önceki dönemde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığını yürüttü. Bu dönemde ise Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

M. Fatih ÜNAL

Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. Genel Müdürü

1965 Niğde doğumlu olan M. Fatih ÜNAL, 1987 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini; 1989 yılında Syracuse Üniversitesi (NY, ABD) Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. İş hayatına, 1989 yılında, o zamanki adı ile Savunma Sanayii Müsteşarlığında (SSM) başlayan ÜNAL, 10 yıllık SSM kariyeri sonrasında, 8 yıl boyunca MilSOFT Yazılım Teknolojileri A.Ş.’de; bir dönem iş geliştirme ve pazarlama ve bir dönem de program yönetimi fonksiyonlarını yürüttü. ÜNAL, Kasım 2006’dan beri SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş.’nin Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Ayrıca, 2014 yılından beri TSSK Yönetim Kurulu’nda görev yapan ÜNAL, iki dönem önce Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığını, bir dönem önce ise Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmüş olup son dönemde de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevindedir. Halihazırda TSSK Yönetim Kurulu bünyesinde İşbirliği ve Tanıtım Çalışma Grubu’nun üyesi olarak TSSK faaliyetlerine destek olmaktadır.

Dr. Gökçe YILDIRIM KALKAN

Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Simsoft Bilgisayar Teknolojileri Limited Şirketi Genel Müdürü

1979 Trabzon doğumlu olan Dr. Gökçe YILDIRIM KALKAN, lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 2002 yılında aldı. Dr. YILDIRIM KALKAN, 3B bilgisayar grafiği alanındaki ilgisini ve endüstriyel deneyimlerini teori ile pekiştirmek maksadıyla aynı bölümde 2005 ve 2014 yıllarında sırasıyla yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. 2002-2006 yılları arasında, Meteksan Sistem’de, eğitim simülatörleri projelerinde görev aldı. 2006 yılında ise Simsoft Bilgisayar Teknolojileri Ltd. Şti. firmasının kurulmasında aktif rol aldı. 2006 yılından bu yana da Simsoft’un Genel Müdürlüğü’nü ve aynı zamanda Görsel Sistemler Grubu’nun yöneticiliğini yapmaktadır. 2014 yılından beri TSSK’nın çalışma gruplarında görevler alan Dr. YILDIRIM KALKAN, 2018 yılında yapılan son seçimlerde, TSSK Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. TSSK’nın son dönem Yönetim Kurulu’nun Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Dr. YILDIRIM KALKAN, aynı zamanda TSSK Tanıtım ve İşbirliği Çalışma Grubu’nun üyesi olarak TSSK faaliyetlerine katkı sağlamaktadır.

Burak AKBAŞ

Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi Yönetim Kurulu Üyesi

Meteksan Savunma Sanayii A.Ş. Uluslararası Satış, Pazarlama ve Kurumsal İtibar Direktörü

1980 Ankara doğumlu olan Burak AKBAŞ, 2002 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nde lisans; 2005 yılında ise Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nde yüksek lisansını (MBA) tamamladı. İş hayatına tekstil ve gıda sektörlerinde başlayan AKBAŞ, 2006 yılında Meteksan Savunma Sanayii A.Ş.de İş Geliştirme Mühendisi olarak çalışmaya başladı. Savunma sanayisinde, 10 yılı aşkın süredir; iş geliştirme, satış ve pazarlama konularında çalışmakta olan AKBAŞ, 2019 yılından itibaren Meteksan Savunma Sanayii A.Ş.de, şirketin ihracat, pazarlama ve kurumsal iletişim konularından sorumlu olarak Uluslararası Satış, Pazarlama ve Kurumsal İtibar Direktörlüğü görevini sürdürmektedir. 2018 yılında yapılan seçimlerde, TSSK Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilen AKBAŞ, TSSK Uluslararası İşbirliği ve İhracat Çalışma Grubu’nun koordinasyonunu da yürütmektedir.

Atilla BİLER

Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi Yönetim Kurulu Üyesi

TÜRKTRUST Bilgi İletişim ve Bilişim Güvenliği Hizmetleri A.Ş. İş Geliştirme Müdürü ve Ar-Ge Merkezi Danışmanı

1974 Ankara doğumlu olan Atilla BİLER, 1991 yılında TED Ankara Koleji’nden mezun oldu. 1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden lisans; 1998 yılında ise aynı üniversitenin İşletme Bölümü’nden yüksek lisans (MBA) derecelerini aldı. Yüksek lisans programı sırasında, ODTÜ’de Araştırma Görevlisi olarak başladığı çalışma hayatını, ASELSAN’da Ürün Planlama Mühendisi olarak devam ettirdi. Askerlik görevini, Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı’nda, Muhabere Asteğmen OBİ subayı olarak tamamladı. ODTÜ yerleşkesinde bulunan TÜBİTAK Bilgi Teknolojileri ve Elektronik Araştırma Enstitüsünde (BİLTEN) Uzman Araştırmacı olarak görev yaptı. 2004 yılında, kurulduğundan bu yana çalışmakta olduğu TÜRKTRUST Bilgi İletişim ve Bilişim Güvenliği Hizmetleri A.Ş.’de halen İş Geliştirme Müdürü ve Ar-Ge Merkezi Danışmanı olarak görev yapmaktadır. Önceki dönemlerde, TSSK çalışma gruplarına sağladığı katkıların ardından, Mayıs 2018’de TSSK Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilen BİLER, kümelenme faaliyetleri kapsamında; Mevzuat, Altyapı ve Teşvikler Çalışma Grubu’nun koordinasyonunu yürütmektedir.

Ali İhsan ASLAN

Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi Yönetim Kurulu Üyesi

Ortana Elektronik Yazılım Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. İş Geliştirme Müdürü

1967 Hekimhan, Malatya doğumlu olan Ali İhsan ASLAN, 1990 yılında, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İş hayatına, 1990 yılında, biomedikal sektöründe başladı. 1991 yılından itibaren Türkiye Elektrik Kurumu Araştırma, Planlama ve Koordinasyon Dairesinde görev aldı. 1993 yılında, Ankara GATA Komutanlığı Biyomedikal Bölümü’nde Asteğmen Elektronik Mühendisi olarak askerliğini tamamladı. 1994 yılında, ODTÜ KOSGEB TEKMER’de, Atikus Elektronik Ltd. Şti.’yi, kurdu. 2000 yılından itibaren, Şirket Müdürü ve Ar-Ge mühendisi olarak çalışmalarına devam etti. Atikus bünyesinde; 20’nin üzerinde özgün ve milli ürün projesinin tasarım ve üretiminde, Ar-Ge mühendisi olarak çalıştı. 2014 yılında, Ortana Elektronik Yazılım Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de, Savunma Projeleri İş Geliştirme Müdürü olarak göreve başladı. 2018 yılında da TSSK Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. İşbirliği ve Tanıtım Çalışma Grubu üyesi olarak, TSSK faaliyetlerine destek olmaktadır. Ortana A.Ş.’nin CBL Ankara Kurumlar Arası Basketbol Ligi’nde, takım idari sorumlusu ve oyuncusudur. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Gökhan KOYUNCU

Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi Yönetim Kurulu Üyesi

ANDAR Elektromekanik Sistemler Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Genel Müdürü

1978 İstanbul doğumlu olan Gökhan KOYUNCU, 2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği Bölümü’nde lisans; 2006 yılında, aynı üniversitenin Uçak ve Uzay Bilimleri Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. İş hayatına, 1998 yılında, Türk Hava Yolları’nda başladı. 2005-2013 yılları arasında, savunma sanayisi sektöründe, sırası ile Proje Mühendisi ve İş Geliştirme Lideri olarak görev yaptı. KOYUNCU, 2014 yılından beri, ANDAR Elektromekanik Sistemler Ltd. Şti.’nin ortağı ve Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. 2018 yılında yapılan seçimlerde TSSK Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilen KOYUNCU, TSSK Yönetim Kurulu’nda, küçük ve orta ölçekli firmaların bakış açısını yansıtmak için çalışmaktadır.

Serdar R. ALEMDAR

Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi Yönetim Kurulu Üyesi

ODTÜ TEKNOKENT Yönetim A.Ş. Genel Müdürü

1976 yılında Ankara’da doğan Serdar ALEMDAR, ODTÜ Makina Mühendisliği ve ETH Zürih Elektronik Mühendisliği bölümlerini bitirdikten sonra İsviçre’de Ar-Ge mühendisi olarak başlayan profesyonel iş hayatında 14 yıl boyunca iletişim ve bilgi teknolojileri sektöründe yönetim danışmanlığı, satış ve pazarlama yöneticiliği yapmıştır. 2000’li yılların başında basketbol antrenörlüğü yaparken oluşmaya başlayan ve teknolojinin ilerlemesi ile 2010’lu yılların başında yapılması mümkün olabilen spor sahalarından gerçek zamanlı veri toplayarak, bunu analiz edebilen bir platform geliştirme fikri ile 2011 yılında girişimciliğe atılmıştır. 2019 yılı Şubat ayından bu yana ODTÜ TEKNOKENT Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.