Ana Sayfa Tanıtıcı Makaleler Teknoloji Geleceği Korur

Teknoloji Geleceği Korur

MSI Dergisi’nin 191’inci sayısında yayımlanan Tanıtıcı Makale, derginin internet sitesinde paylaşılmıştır:

Volt Teknoloji Geliştirme ve Mühendislik A.Ş. (Volt Savunma), devletimizin savunma sanayisine verdiği önem ve silah sistemleri ve mühimmat üretiminde yerli sanayinin gücünü ve rolünü ilerletmeye yönelik politikaları doğrultusunda, özgün tasarım kabiliyetlerine ve ileri teknolojiye sahip bir firma olarak, 2018 yılında kuruldu.

Volt Savunma, Ar-Ge kavramını, sürekli gelişim ve sürdürülebilirlik için savunma sanayisindeki yenilikçi ürün ve teknolojileri üretmek olarak görüyor. Bu kapsamda, dışa bağımlılığı azaltan bir yaklaşımla alanında öncü bir oyuncu olma amacını ve hedefini ilke ediniyor.

Belirlenen ilke doğrultusunda Güç Grubu Geliştirme Platform ve Sistemlerinin önemli ihtiyaçlarından olan motor ve güç aktarma organları alanında teknolojik yetkinlik kazanmak ve yerlileştirmek üzere; güç grubu sistemine ait tasarım, üretim ve entegrasyon çalışmalarını, Türk savunma ve havacılık sanayisinin öncü firmaları ile sürdürüyor.

Volt Savunma, özgün tasarım ve ileri teknoloji yeteneklerini, yüksek üretim gücü ile birleştirerek savunma sanayisi ve havacılık alanlarında yenilikçi ürünlerini global pazara sunuyor.

Elektrik motorları ve sürücüleri, güç aktarma sistemleri, silah ve mühimmat alt sistemleri ve elektromekanik tahrik sistemlerinde sürekli gelişim ve sürdürülebilirliği, Ar-Ge safhasından entegre lojistik destek sürecine kadar karşılayacak şekilde sağlıyor.

Tüm bu aşamalarda projeleri hızlı, zamanında ve maliyeti etkin olarak sürdürüyor; entegrasyon ve tasarım kabiliyetlerini “Yerlileştirme” ilkesi doğrultusunda sürekli olarak daha ileri noktalara taşıyor.

Volt Savunma, uzmanlık alanlarında yeteneklerin ve mevcut kabiliyetin arttırılması amacıyla milli, yerli ve özgün projelere ağırlık veriyor. Böylece, ülkemize ait tasarımların yapılmasını ve geliştirilmesini destekliyor; sektörde yeterli ve yetenekli uzmanlığa sahip olmak için yatırım faaliyetlerini devam ettiriyor.

45.000 metrekare kapalı alanda kurulu tesislerinde, alanında tecrübeli personeli ve yüksek teknoloji ürünü tezgahlarıyla; Talaşlı İmalat, Bobinaj, Montaj, Laminasyon, Metal Enjeksiyon, Plastik Enjeksiyon Kalıp İmalatı, Kablaj, Tel Erezyon ve Boya işlemleri yapıyor.

Tasarım Volt Savunma, yüksek teknoloji ürünü elektrik, elektronik, mekanik tasarımlar ve analitik modellemeler yapma; ayrıca, prototip ve seri üretim kabiliyetlerine sahiptir.

Bunun yanı sıra; otomatik seri üretim bandı kurma; test sistemleri tasarımı ve üretimi; makine, kalıp, aparat tasarımı ve üretimi projelerini gerçekleştirebiliyor.

Volt Savunma ailesi, ülke savunmasına hizmet etmek amacıyla milli ve yerli silah ve mühimmat sistemlerini destekliyor. Bu kapsamda, onlara ait alt sistemleri tamamen yerlileştiriyor.

Volt Savunma; Millî Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayii Başkanlığı, TÜBİTAK, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı ve diğer savunma ve havacılık sanayisi firmalarının Stratejik Çözüm Ortağı olarak silah sistemleri ve mühimmat alanında ülkemizde lider firmalardan biri olma yolunda yeni teknolojiler üreterek geliştirdiği sistemleri, global pazara sunmak için var gücümüzle çalışıyor.

Başarıya Giden Yolda, Sermaye Ötesi Değerler

Türk ve Güney Kore Firmaları Arasında Önemli İş Birliği – Savunma Sanayinde Yerli ve Milli Adım

Savunma ve havacılık sektörünün genç, dinamik ve yenilikçi oyuncularından Volt Teknoloji Geliştirme ve Mühendislik A.Ş. (Volt Savunma), sektörün ihtiyaç duyduğu, kritik bileşenleri, yerli ve milli olarak üretmek için önemli bir adım atıyor. Volt Savunma ile Güney Kore’den KIM Co. firması, 20 Şubat’ta, bazı kritik bileşenlerin Türkiye’de üretilmesini kapsayan bir  iyi niyet ve iş birliği sözleşmesine imza attı. Sözleşme kapsamında; hava platformları, kara araç sistemleri ve mühimmat ve füze güdüm kitlerinin dişli kutuları ve bilya vida (ballscrew) üretimleri, artık Türkiye’de gerçekleşecek. Bu sözleşme, savunma ve havacılık sanayisindeki üretim faaliyetlerinde kritik rol oynayan bilya vida(ballscrew), makaralı vida (rollerscrew) ve redüktör gibi yüksek hassasiyetli ürünlerin yerli üretiminin de ilk adımını oluşturacak.

KIM Co. Kurucu Genel Müdürü Ki-Soo Kim ve Volt Teknoloji ve Mühendislik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Sancak

İki şirket arasındaki stratejik iş birliğinin başlatılması kararı, KIM Co. Kurucu Genel Müdürü Ki-Soo Kim, Volt Savunma Kurucu Genel Müdürü Burçin Elbirlik ve iş birliği görüşmelerinin koordinasyonunu sağlayan Tandem Savunma firması Kurucu Ortakları Volkan Kızıltan ve Hüseyin Cahit Demir’in katılımları ile 20 Şubat’ta, İstanbul’da düzenlenen bir toplantıda alındı.

Volt Savunma Kurucu Genel Müdürü Burçin Elbirlik ve KIM Co. Kurucu Genel Müdürü Ki-Soo Kim

Bu iş birliği çerçevesinde, Volt Savunma’nın İzmir’deki üretim tesislerinde, bahsi geçen ürünler ile ilgili alt yapının oluşturulması için yatırım faaliyetlerine, bu yılın son çeyreğinde başlanmasına karar verildi. Yatırım zamanına kadar geçecek sürede mühendis ve personel seviyesinde üretim, montaj ve test süreçlerini içeren eğitimlerin gerçekleştirilmesi için de planlamalar yapıldı.

Firma yetkilileri, toplantının ardından, söz konusu ürünlerin yerli ve milli olarak üretiminin gerçekleşmesi için beş yıllık bir iş planının oluşturulduğu ve bu sayede önemli bir kabiliyetin Türk savunma ve havacılık sanayisine kazandırıldığını belirtti. Volt Savunma Kurucu Genel Müdürü Burçin Elbirlik, bu hamlenin Türkiye’ye kazandıracağı teknolojinin, yurt dışına bağımlılığın azaltılmasında önemli bir başlangıç olacağını değerlendirdiklerini de vurguladı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.