Ana Sayfa Haberler Teknoloji Ödülleri’nin Başvuru Süresi Uzatıldı

Teknoloji Ödülleri’nin Başvuru Süresi Uzatıldı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ve Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) tarafından ortaklaşa düzenlenen Teknoloji Ödülleri’nin başvuru süresi, 28 Mayıs’a kadar uzatıldı.

1998 yılından beri verilmekte olan ödüller ile ilgili olarak TÜBİTAK’ın İnternet sitesinden 20 Mart’ta TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın bir mesajı yayınlandı. Prof. Dr. Mandal’ın mesajı şu şekilde:

“Yaratıcı, yenilikçi, teknik mükemmeliyete ve rekabet özelliklerine sahip ürünlerin ödüllendirilmesi ve kamuoyuna tanıtılması amacına hizmet eden, bir marka haline gelmiş Teknoloji Ödülleri’nin, bu yıl 13’üncüsünü verecek olmak bizleri gururlandırıyor.

Şirketlerimizin özgün başarı öykülerini görünür kılarak, kamuoyunun Ar-Ge ve yenilik konularına ilgi duymasını da sağlayan Teknoloji Ödülleri’ne, yurt çapında, her sektörden, en küçükten en büyüğe her ölçekte firmalarımızın başvuru yapıyor olması, önemli bir farkındalık düzeyine eriştiğimizi göstermektedir.

Ödüllerde yarışan ürünler arasında, TÜBİTAK tarafından desteklenmiş proje çıktılarının olması da, yenilikçi fikirlerin toplumsal ve ekonomik faydaya dönüştürülmesinde TÜBİTAK ailesi olarak bizleri ayrıca mutlu ediyor.

28 Mayıs tarihine kadar başvuru yapılabilecek olan 13’üncü Teknoloji Ödülleri’nde Türkiye’nin yeni teknoloji lideri olmak iddiasıyla yarışacak tüm firmalarımıza Teknoloji Ödülleri Yürütme Kurulu adına, TÜBİTAK Başkanı olarak başarılar dilerim.”

 981 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.