Ana Sayfa Haberler Teknopark İstanbul, ASELSAN İş Birliği ile Deepdefence Hızlandırma Programı’nı Başlattı

Teknopark İstanbul, ASELSAN İş Birliği ile Deepdefence Hızlandırma Programı’nı Başlattı

Teknopark İstanbul, kuluçka merkezi Cube Incubation aracılığıyla ASELSAN ortaklığında savunma teknolojilerine odaklanan girişimler için Deepdefence Hızlandırma Programı’nı başlattı. Teknopark İstanbul’dan 28 Mart’ta yapılan yazılı açıklamaya göre, Deepdefence Hızlandırma Programı, savunma teknolojileri alanında ya da savunma teknolojilerine uyarlanabilecek alanlarda çalışan girişimlerin ihtiyaçları doğrultusunda yenilikçi iş fikirlerinin prototip geliştirme, ticarileşme, büyüme ve globalleşme süreçlerine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Teknopark İstanbul Genel Müdürü M. Fatih Özsoy

Teknopark İstanbul Genel Müdürü M. Fatih Özsoy, “Küresel ölçekte tanınan bir merkez haline gelen Teknopark İstanbul’da, girişimcilerimizi destekleyerek, ülkemizin savunma teknolojileri alanındaki gücünün artmasına katkı sağlamak istiyoruz. ASELSAN gibi bu konuda öncü bir kurum ile girişimcilerimize bu alanda yepyeni ufuklar açacağımıza inanıyoruz.” dedi.

Katılımcılara Geniş Yelpazede Destek Verilecek

Program kapsamında girişimcilere çeşitli eğitimlerin yanı sıra, ASELSAN’ın vereceği teknik mentorlüğü de kapsayan mentorlük desteği, ASELSAN’ın müşteri olabileceği durumlarda ilk müşteri olma ve ürün/prototip doğrulama desteği, laboratuvar ve altyapı desteği, Cube Incubation kuluçka merkezi imkanlarına erişim, kamu hibe programları için danışmanlık, yatırım fonlarına erişim, pazarlama ve tanıtım desteği ile uluslararası hızlandırma programlarına erişim destekleri sağlanacak. Program başvuruları cubeincubation.com adresinden yapılabilecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.