Ana Sayfa Haberler Teknopark İstanbul’dan Girişimcilere 3 Yeni Destek Geliyor

Teknopark İstanbul’dan Girişimcilere 3 Yeni Destek Geliyor

Türkiye’de girişimcilik ekosistemine önemli katkılar sağlayan Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation, 2021 yılında, 3 yeni destek programına imza atacak. Ideacube, Campcube ve Runcube adı verilen destek programlarıyla, girişimcilerin proje aşamalarına göre farklı destekler sunulacak. Ideacube programında, fikir aşamasındaki girişimcilerin proje fikirlerini doğrulamaları amacıyla çevrimiçi eğitim desteği veriliyor. Campcube programı ise proje fikrini doğrulamış, ürün çıkarma aşamasındaki girişimcilerin, ürünlerini doğrulamayı ve satışa hazır hale getirmeyi hedefliyor. Runcube programında, projesini ürüne dönüştürmüş ve satışını gerçekleştirmiş girişimcilerin şirketlerinin pazarda rekabet edebilecek şekilde ölçeklenmesi amaçlanıyor.

Büyüme Evresindeki Girişimler için Yeni bir Program Geliyor

Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, geçen yıl 300 girişimcinin destekler için başvurduğunu, 57 girişimin yıl boyunca desteklerden faydalandığını ve 53 girişimin başarıyla mezun olarak Teknopark İstanbul’da Ar-Ge firması olarak yoluna devam ettiğini hatırlattı. Yeni başlatılan programlara ilişkin: “Girişimcilik her an her gelişmeye hazır olmak, kıvraklık ve hızlı pozisyonlanma gerektiriyor. Dolayısıyla girişimcileri gerçek anlamda destekleyen kurumların da bu denli yenilikçi ve hızlı olması gerekiyor” diyen Topçu, yakın zamanda büyüme aşamasındaki girişimler için de farklı bir program duyurusu yapacaklarını da dile getirdi.

Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu

Yeni Destek Programları Neler İçeriyor?

Ideacube programı yılda 6 defa gerçekleştirilecek ve her bir program 2 ay sürecek. Programa başvuran girişimcilerin başvuruları, Ideacube Değerlendirme Kurulu tarafından değerlendirmeye alınacak. Projesi onaylanan girişimciler, 3 hafta boyunca çevrimiçi eğitim sürecine dahil olacak. Bu süre boyunca Girişimcilik Ekosistemi, Yaratıcı Düşünce Teknikleri, İş Modeli KPI, İş Modeli KPI Atölye, Araştırma Teknikleri ve Etkili Sunum Teknikleri konularında çevrimiçi eğitimler verilecek.

Yılda 4 kere gerçekleştirilecek Campcube programı 6 ay sürecek. Gerekli görüldüğünde, 3 ay ek süre de verilebilecek. Campcube Değerlendirme Kurulu tarafından projesi onaylanan girişimcilere 4 hafta boyunca çevrimiçi eğitim verilecek. Sonrasında girişimcilere; 7/24 ofis kullanımı, ortak çalışma alanı, mutfak, kütüphane, yazıcı, toplantı odası, prototip atölyesi, laboratuvar ve temiz oda gibi imkanlar sunulacak ve birebir danışmanlık, mentorlük, sunum hazırlama, satış ve tasarım konularında destek verilecek.

Yılda 3 kere gerçekleştirilecek Runcube programı da 6 ay sürecek. Gerekli görüldüğünde, girişimcilere 6 ay ek süre de verilebilecek. Runcube Değerlendirme Kurulu tarafından projesi onaylanan girişimciler, 5 hafta boyunca çevrimiçi eğitim alacak. Sonrasında Campcube programındaki verilen desteklerden yararlanacak. Uygun görülen girişimcilere ayrıca Boost Office destekleri de verilebilecek.

Girişimci destek programlarına başvuran girişimcilerin bilfiil çevrimiçi eğitimlere katılması gerekiyor.  Varsa, girişim ekibinin diğer üyeleri de eğitimlere dahil olabiliyor. Yeni programlara, https://www.cubeincubation.com/basvur adresinden erişim sağlanabiliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.