Ana Sayfa Haberler Teknopark İstanbul’dan Teknolojinin Limitlerini Zorlayan Girişimleri Hızlandıracak Destek

Teknopark İstanbul’dan Teknolojinin Limitlerini Zorlayan Girişimleri Hızlandıracak Destek

A.Şamil DEMİRSÖZ s.demirsoz@savunmahaber.com

Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi Cube Incubation, girişimcilere sağladığı desteklere bir yenisini ekliyor. Teknopark İstanbul, 10 Şubat’ta yaptığı basın açıklamasıyla, derin teknoloji geliştiren ve hızlı ölçeklenme potansiyeline sahip girişimlerin iş geliştirme ihtiyaçlarını karşılamak için Boostcube destek ofisleri açacağını duyurdu. Cube Incubation bünyesinde açılacak 8 farklı Boostcube destek ofisi; satış, pazarlama, tasarım, mentorluk ve danışmanlık, finans, muhasebe, insan kaynakları ve hukuk gibi kritik konularda girişimlere profesyonel destekler sunacak. Bu sayede girişimlerin; iş kurma ve yürütme, marka kimliği oluşturma, başarılı iş planları/iş modelleri oluşturma, sunum becerilerini geliştirme, yatırıma ulaşma ve satışlarını arttırma konularında gelişmelerine destek sağlanacak.

Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, Boostcube ile girişimlerin aslında en çok zorlandıkları iş geliştirme faaliyetlerinde yanlarında olmayı hedeflediklerini belirterek, “Teknopark İstanbul olarak kuluçka merkezimizle girişim ekosistemini dönüştürüyoruz.” dedi.

Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu

Cube Incubation’ın Boostcube destek ofislerinin sunacağı hizmetler şunlar;

Satış Ofisi

Boostcube destek ofisleri kapsamında açılacak Satış Ofisi, girişimlerin, sundukları ürün veya hizmeti doğru kitleye doğru kanallar üzerinden ulaştırmalarına ve maliyetlerini fazla artırmadan yeni pazarlar ve alt pazarlar keşfetmelerine yardımcı olmayı hedefliyor. Satış ofisi, satış ekibi olmayan ya da satış konusunda destek almak isteyen girişimcilere, kısıtlı zaman ve gayretlerinin doğru satış faaliyetlerine yönlendirilmesi için özelleştirilmiş çözümler sunacak.

Pazarlama Ofisi

Boostcube destek ofisleri kapsamında açılacak Pazarlama Ofisi ise; teknoloji girişimcilerinin en çok sorun yaşadığı pazarlama konusunda çözümler sunmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda, marka oluşturmaktan strateji geliştirmeye, ürün pazar uyumu testlerinden, reklam mecrası seçimine kadar birçok farklı konuda girişimcilerin ihtiyaçlarına yönelik destekler sağlanacak.

Tasarım Ofisi

Boostcube destek ofisleri kapsamında açılacak olan tasarım ofisi, girişimlerin kurumsal kimlik çalışmaları, satış ve pazarlama materyalleri ve yatırımcı sunumları başta olmak üzere bütün tasarım ihtiyaçlarını, profesyonel tasarım ajansı titizliğiyle karşılamak üzere faaliyetler yürütecek.

Mentorluk ve Danışmanlık Ofisi

Mentorluk ve Danışmanlık Ofisi; girişimcinin büyüme aşamasında yapacağı hataları engelleyerek ortaya çıkabilecek maliyetleri azaltmayı; satış, müşteri edinme, yatırım alma gibi konulardaki tavsiyeleriyle finansal başarılarına katkılar sağlamayı amaçlıyor. Ofis, ayrıca girişimlerin, ürün/hizmet satmayı veya iş birliği yapmayı istedikleri kurumlara çok daha hızlı erişmelerini sağlayacak.

Finans Ofisi

Finans Ofisi, girişimler için finansal projeksiyon oluşturma ve alternatif kaynaklara erişim hakkında iç görü sağlayarak girişimlerin yatırım öncesi ve sonrası değerlemelerinin yapılmasına yardımcı olmayı hedefliyor.

Muhasebe Ofisi

Muhasebe Ofisi günümüzün teknolojik imkânlarından en üst düzeyde faydalanarak girişimlerin muhasebe faaliyetlerini anında görebilmesine ve müdahale edebilmesine olanak tanıyacak. Muhasebe ofisinde girişimcilere toplu satın almanın gücüyle düşük maliyetli ve profesyonel muhasebe çözümü sunulacak.

İnsan Kaynakları Ofisi

İnsan Kaynakları Ofisi maddi imkânsızlıklar nedeniyle insan kaynakları yönetimine yeterli kaynak ayıramayan girişimler için profesyonel hizmet anlayışıyla çözümler üretmeyi hedefliyor. Ofis; iş tanımı belirleme, iş ve işçi bulma sitelerinde ilan oluşturma, ön değerlendirme, görüşme organizasyonu, işe alım süreçleri ve özlük dosyaları yönetimi gibi birçok konuda girişimlere yardımcı olacak.

Hukuk Ofisi

Girişimcilerin ihtiyaç duyabileceği basit hukuk danışmanlığı hizmetlerinden, şirket kuruluş sözleşmeleri ve yatırımcı sözleşmeleri gibi ileri düzey hukuki konulara kadar her konuda girişimcilere profesyonel ve uygun maliyetli çözümler sunmayı hedefliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.