Ana Sayfa Haberler Teknopark İstanbul, Fikirleri, Yatırımcılarla Buluşturuyor

Teknopark İstanbul, Fikirleri, Yatırımcılarla Buluşturuyor

Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation’ın yürüttüğü ve İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Girişimcilik Ekosistemi Yenilenme Projesi: Rejenerasyon-20” 8 haftalık yoğun bir tempodan sonra demo day etkinliği ile sonlandı. Birbirinden değerli 10 girişimin yer aldığı etkinlikte, girişimcilerin evde yaşamı iyileştiren, uzaktan çalışmaya katkı sağlayan, lojistik/erişim problemlerine çözüm bulan ve sosyal hayata katkı sağlayan projeleri yatırımcılara, sektör temsilcilerine ve kurumsal şirketlere tanıtıldı.

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) Genel Sekreteri İsmail Erkam Tüzgen ve Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu’nun katılımı ve startups.watch Kurucusu Serkan Ünsal’ın moderatörlüğünde düzenlenen etkinlikte, Diffusion Capital Partners Kurucu Ortağı Fırat Özpınar ve Boğaziçi Partners’tan Kenan Çolpan jüri olarak yer aldı.

Rejenerasyon-20’yi tamamlayan girişimler ve faaliyet alanları ise şöyle;

Cloudpeer: İmza.io’nun elektronik imza tabanlı süreç, yenilikçi dijital kanal ve doküman yönetimi platformu. Proje, kamu ve özel sektörün, elektronik imza tabanlı dijital kanal, süreç ve doküman yönetimini etkin ve verimli şekilde yürütebilmesi için bulut tabanlı bir platform çözümü oluşturmak üzerine geliştiriliyor. Prototipi Mart 2020’de tamamlanan programın ilk ticari sürümünün Eylül ayı sonunda piyasaya sürülmesi hedefleniyor.

DUNYA360: Sanal gerçeklik teknolojisi ile emlak gezintileri yapmaya imkan tanıyan uygulama ile mobil telefonlarla 360 derece fotoğraf çekip sanal tur oluşturulabiliyor. 

Exhibin: Gerçek müşteriler için sanal fuar ve video sergi platformu sunan Exhibin’de, organizatörler canlı fuar düzenleyebiliyor ve katılımcılar, çevrim içi fuarları listeleyerek bir fuarda ihtiyaç duydukları tüm faaliyetleri dijital ortamda gerçekleştirebiliyor. Ziyaretçiler, stantları canlı yayında online olarak gezerken katılımcıların broşürlerini inceleyebiliyor. Platformun; kartvizit takası, canlı yayında soru sorma, numune siparişi, birebir görüşme ve 3 boyutlu model inceleme gibi özellikleri bulunuyor.

FlexyTime: Uzaktan verimli çalışmaya imkan sağlayan, otomatik zaman takibi, verimlilik ölçümü ve raporlama programı FlexyTime, çalışma ekiplerinin zamanlarını hangi işlerde harcadığını otomatik raporlar ile tespit edilebiliyor. Bu sayede evden veya uzaktan verimli çalışma sağlanıyor. FlexyTime ne kadar verimli ve hangi saatler arasında çalıştığınızı otomatik raporluyor. Güçlü raporlama ve basit kullanımı ile üretkenlik artışı sağlıyor.

FluAI: Üst solunum yolu enfeksiyonu semptomlarına sahip bireylere boğaz görüntüsü ve şikayetleri üzerinden yapay zeka destekli kişisel analiz ve öneriler veren FluAI; boğaz fotoğrafı ve semptom bilgileri üzerinden hastalara analiz ve sağlık önerileri ve hastalığı evde yönetip yönetemeyecekleri konusunda karar desteği sağlayan bir mobil uygulama.

Marinspector: İnternet bağlantısının zayıf olduğu ortamlarda uzaktan tesis gibi varlıkların teftişini, kontrolünü sağlayan bir uygulama olan Marinspector düzenli denetlenmesi gereken ticari varlıkların denetlenmesi ve denetleme öncesi kontrollerinin yapılmasında ortaya çıkan bağlantı sorunlarındaki aksaklıkları çözüyor. Marinspector, otomatik raporlama, güvenli iletişim, kanıta dayalı teftiş gibi anahtar özellikler içeriyor.

MobilMed: Kalp rahatsızlığı olan hastaların, EKG ölçümlerini evde kendileri yaparak, doktorları ile paylaşmalarını sağlayan MobilMed; kalp hastalarının hastanelere gidip uzun kuyruklarda Holter sırası bekleme süreçlerini ortadan kaldırıyor.

Nworkee: Yurt dışı ile ticaret yapanların ve yapmak isteyenlerin, birbirleriyle eşleşip, doğrudan ve hızlı bir şekilde iletişim kurmalarını sağlayan mobil uygulama Nworkee’nin sistemine kaydolan kullanıcılar, kendisiyle aynı sektörde veya ürün grubunda alım-satım yapan insanlarla iletişime geçebiliyor.

Smart Meet: Canlı yayın ve online toplantı servisleri ile kurumların dijitalleşmesine yardımcı olacak yeni nesil görüntülü iletişim çözümleri sunuyor. Kurumların kendi sunucularına veya kullandıkları bulut hesaplar üzerine kurulabilen ve lisanslama yöntemi ile çalışan yeni nesil görüntülü iletişim çözümleri sunan Smart Meet, katılımcı veya yayıncı sınırı bulunmadan kullanılabiliyor.

Xena Vision: Görüntü algılama alanı özelinde kameralardan insan tespiti, insan aktivitesi tespiti ve acil durum tespiti yapmak üzere geliştirilen bir teknoloji.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.