Ana Sayfa Haberler Teknopark İstanbul, Fransa’da, Türkiye’yi Temsil Edecek

Teknopark İstanbul, Fransa’da, Türkiye’yi Temsil Edecek

Teknopark İstanbul, 24 -27 Eylül tarihleri arasında, Fransa’nın Nantes şehrinde gerçekleştirilecek 36. Dünya Bilim Parkları ve İnovasyon Merkezleri Zirvesi (IASP)’ne üst düzey yöneticileri ile katılım sağlıyor.

Türkiye’de teknoloji geliştirme programları çerçevesinde, 2013 yılında Savunma Sanayi Başkanlığı ve İstanbul Ticaret Odası iş birliği ile kurulan Teknopark İstanbul, Türk savunma ve havacılık sanayisinin inovasyon merkezleri arasında yer alıyor. Türkiye’nin Milli Teknoloji Hamlesi’ne büyük katkılar sunun ASELSAN, ROKETSAN, HAVELSAN, TUSAŞ, Türksat ve BMC gibi önemli şirketlerin yüksek teknolojili Ar-Ge çalışmalarına ve bu şirketlere alt sistem geliştirmeleri yapan girişimcilere ev sahipliği yapan Teknopark İstanbul, tüm dünyada ve Türkiye’de teknoparkların çalışmalarının iyileştirmesi için pek çok faaliyette bulunuyor. Bu faaliyetler çerçevesinde, Teknopark İstanbul, iki yıl önce IASP Zirvesine ev sahipliği yapmıştı.

Bu yıl, “4’üncü Endüstri Devrimi: Başarılı Bir Geçiş İçin Kilit Güçlendiriciler Olarak İnovasyon ve Bilim Parkları” temasıyla toplanacak olan IASP’ye tüm dünyada faaliyet gösteren teknoparkların büyük bir kısmı katılarak teknoloji geliştirme bölgelerinin kalkınması, istihdam alanlarının artması ve özel sektörün Ar- Ge yatırımlarına öncelik vermesi noktasında neler yapılabileceğini ele alacak. Bu yıl Fransa’da gerçekleştirilecek zirveye üst düzey bir katılım sağlayacak olan Teknopark İstanbul da uluslararası iş birlikleri, milli teknolojilerimizi dünyaya tanıtma ve ortaklık ilişkisi kurma noktasında önemli görüşmeler yapacak.

IASP Zirvesi’nin oldukça önemli olduğu dile getiren Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, şunları kaydetti: “Kökenleri rahmetli Turgut Özal dönemlerine dayanan Savunma Sanayi Başkanlığı ve İstanbul Ticaret Odası tarafından desteklenen bir teknopark olarak ülkemizde ve dünyada teknoparklar alanındaki gelişmeleri yakından izliyor ve ülkemiz için fırsat sunan konuları takip ediyoruz. Teknoloji geliştirme bölgeleri tüm dünyada son zamanlarda büyük bir atılım içerisinde bilim ve teknolojiye tüm dünyada yapılan bu yatırımlardan ve oluşturduğu küresel ekonomiden ülke olarak payımızı almalıyız. Bu noktada neler yapılabileceğini üst düzey yöneticilerimizle katılım sağlayacağımız bu zirvede ayrıntılarıyla tartışacağız.”

 1,462 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.