Ana Sayfa Haberler Teknopark İstanbul, Global Yetenekleri Türkiye’ye Çekiyor

Teknopark İstanbul, Global Yetenekleri Türkiye’ye Çekiyor

Teknopark İstanbul; Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin düzenlediği Talent for BIZ 2020 etkinlikleriyle global yeteneklere Türkiye’deki iş olanaklarını anlatmayı sürdürüyor. Şubat ayında Özbekistan ve Pakistan’da, Türkiye’deki istihdam alanlarının yurt dışındaki gençlere aktarılması amacıyla düzenlenen etkinliklere katılan Teknopark İstanbul yetkilileri, önemli başarılar elde etti.

Savunma sanayi, denizcilik, havacılık, uzay ve sağlık alanlarında ileri teknoloji geliştirmeleri yapan 300’ü aşkın yerli ve yabancı önemli şirketin yer aldığı Teknopark İstanbul, 2020 yılı sonuna kadar 4 bin nitelikli personeli daha kampüsünde ağırlayarak 9 bin nitelikli Ar-Ge mühendisine istihdam sağlama hedefiyle yoluna devam ediyor. 2030 yılında 1,5 milyon metrekare kapalı alanda 1000’i aşkın şirkete ulaşarak toplamda 43 bin nitelikli Ar-Ge mühendisine ev sahipliği yapmak isteyen Teknopark İstanbul, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından düzenlenen ve 8 ülkeyi kapsayan TALENT for BIZ 2020’de genç yeteneklerle bir araya geliyor. Etkinlikte gelecek vaat eden ve yaratıcı fikirleri olan gençleri bünyesindeki firmalar ile tanıştırmaya hazırlanan Teknopark İstanbul, 3-4 Nisan’da Almanya/Köln’de ve 11 Nisan’da ABD/Boston’da düzenlenecek etkinliklere katılarak yetenek avını sürdürecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.