Ana Sayfa Haberler Teknopark İstanbul Şirketi SFA Ar-Ge, “Probiyotikli El Dezenfektan”ı Üzerinde Çalışıyor

Teknopark İstanbul Şirketi SFA Ar-Ge, “Probiyotikli El Dezenfektan”ı Üzerinde Çalışıyor

Yeni Koronavirüs Hastalığıyla (COVID-19) mücadelede en önemli konuyu temizlik oluşturuyor. Virüsten korunmanın bir numaralı yolu ise elleri sık sık dezenfektanlarla temizlemekten geçiyor. Ancak kimyasal içerikli pek çok dezenfektan cildi tahriş ediyor ve bu tahrişler uzun vadede Egzama’ya dönüşebiliyor. Bu sorundan yola çıkan Teknopark İstanbul şirketlerinden SFA Ar-Ge, “Probiyotikli El Dezenfektanı” projesiyle cildin tahriş olmasını önlemeyi amaçlıyor.

30 Nisan’da paylaşılan basın bültenine göre, şirket, cilt florasını dengeleyecek yararlı probiyotiklerin bulunduğu ve pandemik bir alerji riskini de ortadan kaldıracak bu çalışma ile tahriş riskini en aza indiriyor. Teknopark İstanbul’da TÜRKAK akreditasyonunu tamamlamış bir Ar-Ge laboratuvarında; doktor, eczacı, biyolog, kimyager ve biyomühendisten oluşan 9 kişilik profesyonel ekibi ile çalışmalarını yürüten SFA Ar-Ge ayrıca; yüksek doz C vitaminini lipozom teknolojisini kullanarak biyoyararlanımı artırarak stabil hale getirmeyi başardı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.