Ana Sayfa Haberler Teknopark İstanbul Şirketleri, Malezya’da Önemli Anlaşmalara İmza Attı

Teknopark İstanbul Şirketleri, Malezya’da Önemli Anlaşmalara İmza Attı

Faaliyetlerini Teknopark İstanbul’da yürüten şirketler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Malezya ziyareti kapsamındaki Kuala Lumpur Zirvesi’nde önemli iş birliği anlaşmalarına imza attı.

Ar-Ge faaliyetlerini Teknopark İstanbul’da sürdüren Altınay, Yongatek, TÜYAR ve SEFT Denizcilik şirketleri, imzaladıkları anlaşmalarla Malezya’nın savunma sanayi projelerine güç katacaklar. Malezya ile gerçekleştirilen bu iş ortaklılıklarının, Türkiye’nin savunma ve havacılık sanayisi ihracatına da büyük katkı sağlaması hedefleniyor.

 

Geliştirdiği ileri teknolojiler ile öne çıkan Altınay ile Malezya Milli Savunma Üniversitesi arasında “Taktik İnsansız Hava Aracı” geliştirilmesi alanında iyi niyet anlaşması imzalandı. Teknopark İstanbul’da denizcilik alanında faaliyet yürüten SEFT Denizcilik ise Malezya’nın “Yerel Çok Maksatlı Karakol Gemisi” nin tasarlanmasına yönelik iş birliği anlaşması imzaladı. Çalışmalarına Teknopark İstanbul’da başlayan Yongatek ise Türkiye’de chip tasarımı, gerçek zamanlı görüntü işleme teknolojileri, gömülü sistemler, iletişim sistemleri gibi teknolojilerin yerli olarak geliştirilmesi üzerinde Ar-Ge çalışmaları yapıyor. Şirket, Malezyalı SILTERRA firması ile chip tasarımı ve üretimi konusunda iş ortaklığı anlaşmasını hayata geçirdi. SILTERRA ile önemli bir iş birliğine imza atan bir diğer şirket ise ileri elektronik alanındaki çalışmalarını Teknopark İstanbul’da yürüten TÜYAR oldu. TÜYAR Malezya’da mikrochip üretimi kapsamında bir fabrika kurulumu gerçekleştirmek üzere ön anlaşma imzaladı.

 

 

 1,414 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.